Narsistimummo näyttelee 20 vuotiasta sekä vihaa ja vainoaa kaikkia itseään vahvempia henkilöitä. Oikeasti ikää lasissa sellaiset 60. Riehuu, räyhää ja raakkuu. Kertoo satuja ja näyttelee auktoriteettia vaikkei sellainen oikeasti olekaan. Pelkkä rivisotilas kun on. Onneksi sen verran vähä-älyinen ettei ole auktoriteettiasemassa, koska saattaisi saada siellä pahaakin tuhoa aikaseksi. Huh huh että puistattaa miettiä tuollaisia narsistimummoja ja heidän hullua vainoaan. Toivottavasti pystyn katkaisemaan välit hänestä.
Häiriintyneet narsistimummot on pysäytettävä
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Enkö kommentoinut tähän siten kun narsisti halusi manipuloida ja se piti poistaa. En toki ole hämmästynytkään. Jatka toki samaan malliin.
- Anonyymi
Myöskin olen törmännyt kuusikymppiseen, raakkuvaan narsistimummoon. Hän oli nuoleskellut itsensä aukrotiteettiasemiin ja piireihin. Touhu oli järkyttävää ja naurettavaa samaan aikaan.
- Anonyymi
Millaisistahan perheistä tällai oireilevia tulee? Luultavasti ollut ja on tasapainoton meininki, huonot esikuvat.
- Anonyymi
Se on tunnevammaisuutta.
"poiuytrdfghj"
- Anonyymi
Narsistinen persoonallisuus on ja pysyy kuolemaan saakka. Ei se mihinkään katoa.
- Anonyymi
Jälkikäteen tulee puitua tätäkin manipulaatiota. Välillä tulee surukin puseroon kun tätä miettii. Mummolta ei empatiaa herunut pisaraakaan, vaikka psykopaatti toimistossaan istuva mafioso oli minut manipuloinut osaksi huumausainerinkiä. Oli vain pelkkää rienausta. Tämä kaikki vain siksi, koska olin aikoinaan päihittänyt mummon kädenväännössä, ja vetänyt enemmän leukoja kuin hän koskaan.
Mummot eivät voi myöntää tappiotaan.
Arvet, ne eivät parane koskaan.
Jälkiruokaakaan ei saanut. Ainoastaan syyllistävin tuntein.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.693254Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91881Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241269- 1291058
- 991002
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6885- 84879
- 34810