Pieni on syyttäjällä

Valtakunnansyyttäjällä on kaikesta päätellen todella pieni muna, kun kehtaa vainota varusmiestä aina vaan.
3137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No on. Suorastaan näkymätön koska on kuitenkin nainen

Äänestä
  • Ei, kyllä se asiassa touhunnut apulaisvaltakunnansyyttäjä ihan "mies" on, kun etunimi on Jukka. Ainakin olettaisin näin?

    Sitten ihmetellään, miksi oikeuden nokkamiehiä ei arvosteta ja tulee kriittisiä kommentteja ja ns. "vihapuhetta", kun perseillään virassa miten sattuu.

    Äänestä

Kyllä asia on niin, että ei syyttäjä aiheetta syytä. Kihlakunnanoikeuden nahkapäätös on purettava, ja se tapahtuu vain hovioikeuden kautta. Sieltä tulee aikanaan oikea päätös, ja se ei suinkaan ole vapauttava.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Valtakunnansyyttäjällä on kaikesta päätellen todella pieni muna, kun kehtaa vainota varusmiestä aina vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu