Löysin tällaisen minulle aivan uuden UFO-tapauksen, joka sattui Tshernobylin ydinvoimalaonnettomuuden yhteydessä vuonna 1986. Mikhail Varitsky kertoo Pravda-lehdessä seuraavaa:
"I and other people from my team went to the site of the blast at night. We saw a ball of fire, and it was slowly flying in the sky. I think the ball was six or eight meters in diameter. Then, we saw two rays of crimson light stretching towards the fourth unit. The object was some 300 meters from the reactor. The event lasted for about three minutes. The lights of the object went out and it flew away in the northwestern direction."
Oma suomennokseni: "Menimme porukalla onnettomuuspaikalle yöllä. Näimme tulipallon, joka lensi hiljaa ilmassa. Pallon halkaisija oli varmaan kuudesta kahdeksaan metriä. Sitten näimme kaksi purppuranpunaista sädettä, jotka osoittivat neljättä yksikköä kohti. Esine oli noin 300 metrin päässä reaktorista. Tätä kesti kolmisen minuuttia. Esineen valot sammuivat, ja se poistui luoteeseen."
Ufot ja Tshernobylin ydinvoimalaonnettomuus
8
87
Vastaukset
- Anonyymi
Pravda ruvennut näköjään kirjoittelemmaan englanniksi. Eipä ihme että maailman kirjat alkaa olla sekasin!
- Anonyymi
Eiköhän tuo englanninkielinen teksti ole käännös alkuperäisestä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän tuo englanninkielinen teksti ole käännös alkuperäisestä.
Tai aloittaja luulee tekstiä venäjäksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai aloittaja luulee tekstiä venäjäksi?
Pravda-lehdestä on myös englanninkielinen versio netissä. Venäjä elää modernia aikoja kansainvälisessä maailmassa ja tajuaa englannin kielen aseman globaalina yleiskielenä. Tervetuloa tähän päivään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pravda-lehdestä on myös englanninkielinen versio netissä. Venäjä elää modernia aikoja kansainvälisessä maailmassa ja tajuaa englannin kielen aseman globaalina yleiskielenä. Tervetuloa tähän päivään!
Totta tosiaan, Venäjä on aivan selkeästi modernisoitumaan päin.
Hehän ovatkin melkein kuin identtisiä kaksosia, Vladimir Putin ja Kim Jong-un ; )
https://www.verkkouutiset.fi/venajan-ja-pohjois-korean-valtion-mediat-yhteistyohon/
- Anonyymi
No niin UFO-uneksija on herännyt. Ei ufoja ole. Niistä ei ole näyttöä - vieläkään. Kaikki tarinat ihmisten mieli kuvituksesta!
- Anonyymi
Ufo jutut on ovelia. Ehkä kävivät hakemassa energiaa alukseen.
Ufot, ydinvoima ja ydinaseet. Tuttu yhdistelmä jo Roswellista alkaen.
Mainittakoot nyt sadannen kerran että USA on virallisesti vahvistanut ufoilmiön todellisuuden. Uneksinnan aika on ohi ja ne on täällä. Emme vaan tiedä mistä, miten, ketkä ja miksi.
Venäjä on noussut maailman neljänneksi suurimmaksi valtioksi netto-ostovoimaltaan. Sekös se kismittää niitä jotka kauppasaartoja organisoi. Krimin valtaus oli välttämättömyys ja länsi sen Venäjän siihen tekoon pakotti juonimalla Ukrainan kanssa.
Venäjä on myöskin ainoa maa joka järjestää kuljetukset kansainväliselle avaruusasemalle. Pravda on ilmestynyt englanniksi sekä paperilla että netissä ainakin 20 vuotta.
Englantia puhuu äidinkielenään maailmassa 4%. Ei sitä ihan valtakieleksi voi sanoa vaikkakin se on valittu ilmailun yhteiskieleksi jotta lentäjät ja tornit puhuisivat samaa kieltä kaikkialla maailmassa.
Trump on rauhan mies ja toivottavasti jaksaa toiselle kaudelle. Jos Hillarysta olisi tullut pressa niin meitä ei kenties enää olisi. Näin totesi myös Putin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856324
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283160Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691716- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859