Varokaa

Kuopion Prisma,rakennettu 1996,sortumisvaarassa
Kaikki Suomen Prismat tehty samalla sabluunalla.
City-marketeissa varmaan ruuhkaa viikonloppuna.
4747
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Luulen että kaikki tuontyyppiset rakennukset Suomessa ovat tehty samalla tyylillä ja tekniikalla eli nopeasti ja halvalla ja eikun karkuun.

Äänestä
  • kyllä nyt on kyse kuopiolaisesta rakennusosaamisesta, eikä mistään sabluunasta.

    eihän tämä ole ensimmäinen kerta, kun Kuopiossa romahtelee ,muutama vuosi sitten romahti Rauhalahden kylpylän katto uimareiden päälle.

    Äänestä

Ei kestä Ossuuskaappa kilipaelupaenetta ja alakaa heiveröiset rahkeet rutista.

Äänestä

Sortuukoon pois. Kunnia pienille ja kalliille, mutta hyvää ja henkilökohtaista palvelua antaville liikkeille. Automarketit murenee!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakennusmestari kirjoitti:

Kuopion Prisma,rakennettu 1996,sortumisvaarassa
Kaikki Suomen Prismat tehty samalla sabluunalla.
City-marketeissa varmaan ruuhkaa viikonloppuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu