Elikkäs ollaan perheen kanssa vuokraamassa asuntovaunua ja pari yöpymispaikkaa on tuttavien kesämökin pihalla. Minne tässä tapauksessa jätetään se majoituskortti, joka täytetään mm. leirintäalueella? Pitääkö tämä yöpymiskortti käydä täyttämässä paikallisen poliisin luona vai voiko sen tehdä netissä?
Minne asuntovaunumatkailija tekee yöpymisilmoituksen?
5
228
Vastaukset
- Anonyymi
Riittää kun teet ilmoituksen tälle palstalle.
- Anonyymi
Ilmoittaudun aina Prisman infossa kaupassa käydessäni.
- Anonyymi
Ei ole todellista pakko olla trolli.Vai onko joku hyväuskoista pissannut linssiin kertoessaan tuon.Ei suomessa eikä missään muuallakaan maailmassa tarvitse mitään majoituskorttia täytellä kuin campinalueilla(kansainvälienn sääntö).Ihan sama vaikka asuisi vuoden puskaparkissa.
- Anonyymi
Kyllä reissussa olevan asuntovaunuilijan pitää täyttää yöpymiskortti jos yöpyy pitempiaikaisesti jossain. Sama asia kuin muuttoilmoitus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä reissussa olevan asuntovaunuilijan pitää täyttää yöpymiskortti jos yöpyy pitempiaikaisesti jossain. Sama asia kuin muuttoilmoitus.
Oikeassa olet. Maistraatista saa asuntovaunuilijan kesälomareitti-ilmoituskaavakkeita, joiden nimi on kaikkien kaveri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827443Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044724Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734678Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584150HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714137Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623072Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty682776Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401970- 471705