Lapset pääsiäisen mummolassa ja itselläni ja miehelläni tekis mieli tehdä jotain mukavaa. Mökkejä ei enää saa vuokralle. Oisko ehotuksia?
Mitä tekisit??!
4
677
Vastaukset
- mämmi
Keksikää jotain muuta menoa.Esim.ristelylle tai joku pieni hemmotteluloma hotellissa....
- kylpylään
menkää kylpylään täysihoidolla,taikka olkaa kotosalla..ja olette vaan..
- Tii
Jos kukkaro kestää, menkää muutaman päivän kaupunkilomalle koti- tai ulkomaille. En tiedä, missä asut, mutta keväinen Helsinki on oikein mukava.
Rooma olisi ihana tai Ateena, mutta lentoemojen lakko saattaa sotkea niin, ettei lentoja saa. - Kannattaa
Menkää ihmeessä Valamon luostariin. Siellä on paitsi pääsiäistunnelmaa, ihana ruoka ja majoitus, luonnonrauhaa ja hartautta ja kauneutta ja hiljaisuutta. - Jos vielä lienee majoitustiloja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1824196"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892750Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1332238Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8022076 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark92044- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.301987Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m191810Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251803- 831797