Verenpaine

Anonyymi

Hei oletteko ajatelleet et verenpaineen voi nostaa kahvi.Ihmettelette varmaan tätä.Lääkäri kun ei tiedä ei osaa edes sanoa tätä.Menekään kiinalainen lääketiede hoitoon eli akupunktioon. Miksi sanon tämä koska turhaa syödä lääkkeitä jos ei niitä tarvitse.Mistään ette löydä tietoa.Kahvi haisee hyvälle pahaa elimistölle.Kupura iho johtuu myös kahvista.Älkää uskooko tätä kaikkia mitä kirjoitan mutta kaikki totta.Menkään akupunktioon siellä selviää vaikka mitä.

4

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomalaisella nousee verenpaine, jos kahvi on liian laihaa.

    • Sumessakin sanotaan että kahvinostaa verenpainetta, mutta näin 40 vuotta mittaneena se lienee yksilöllistä. Minä en ole saanut mitään eroja, vaikka olen kuukaisia juomatta kahvia, teetä , alkoa yms.

      Kahvi lienee terveellsitä ainakin eu, suomen ja usa ja kanadan terveysohjeiden mukaan kohtuullisesti huotuna. Terveellisyys perustunee saman kuin sauna ja liikunta, verenpaine nousee hetkellisesti ja verisuonet laajenevat ja supistuvat el saaavat "kuntoilua".

      Kaikille kahvi ei sovi, ei ainakaan liian kuumana , lämpöisenä, itse juon noin 30-40 asteisena.

      Jos on verenpainetta, ei kannata kokeilla poppakonsteja, vaikka jollain alenisi, voi alentua aivan kokonaan muutamien vuosien kuluttua kun saa aivoverenvuodon tai muuta.
      Lääkäri on aivan oikea paikka, ainakin näin 75v näkökannasta/koemukseta jolla molemmat vanhemmat eli reippaasti yli 90v ikään, niin että kävelivät 1-2 km matkoja ja 85/90v oli Ha ajokortit.

    • Anonyymi

      Voi nostaa, ainakin minulla nosti. On persoonallista. Kokeilin viikon ja sitten lopetin kahvin juonnin.

      • Anonyymi

        Käytä kofeiinitonta kahvia, ei vaikuta verenpaineeseen eikä uneen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      78
      1032
    2. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      835
    3. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      169
      832
    4. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      65
      775
    5. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      81
      745
    6. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      734
    7. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      109
      685
    8. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      114
      593
    9. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      47
      570
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      18
      538
    Aihe