Verenpaine

Anonyymi

Hei oletteko ajatelleet et verenpaineen voi nostaa kahvi.Ihmettelette varmaan tätä.Lääkäri kun ei tiedä ei osaa edes sanoa tätä.Menekään kiinalainen lääketiede hoitoon eli akupunktioon. Miksi sanon tämä koska turhaa syödä lääkkeitä jos ei niitä tarvitse.Mistään ette löydä tietoa.Kahvi haisee hyvälle pahaa elimistölle.Kupura iho johtuu myös kahvista.Älkää uskooko tätä kaikkia mitä kirjoitan mutta kaikki totta.Menkään akupunktioon siellä selviää vaikka mitä.

4

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomalaisella nousee verenpaine, jos kahvi on liian laihaa.

    • Sumessakin sanotaan että kahvinostaa verenpainetta, mutta näin 40 vuotta mittaneena se lienee yksilöllistä. Minä en ole saanut mitään eroja, vaikka olen kuukaisia juomatta kahvia, teetä , alkoa yms.

      Kahvi lienee terveellsitä ainakin eu, suomen ja usa ja kanadan terveysohjeiden mukaan kohtuullisesti huotuna. Terveellisyys perustunee saman kuin sauna ja liikunta, verenpaine nousee hetkellisesti ja verisuonet laajenevat ja supistuvat el saaavat "kuntoilua".

      Kaikille kahvi ei sovi, ei ainakaan liian kuumana , lämpöisenä, itse juon noin 30-40 asteisena.

      Jos on verenpainetta, ei kannata kokeilla poppakonsteja, vaikka jollain alenisi, voi alentua aivan kokonaan muutamien vuosien kuluttua kun saa aivoverenvuodon tai muuta.
      Lääkäri on aivan oikea paikka, ainakin näin 75v näkökannasta/koemukseta jolla molemmat vanhemmat eli reippaasti yli 90v ikään, niin että kävelivät 1-2 km matkoja ja 85/90v oli Ha ajokortit.

    • Anonyymi

      Voi nostaa, ainakin minulla nosti. On persoonallista. Kokeilin viikon ja sitten lopetin kahvin juonnin.

      • Anonyymi

        Käytä kofeiinitonta kahvia, ei vaikuta verenpaineeseen eikä uneen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      326
      12537
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      53
      3629
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      84
      3232
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      130
      3013
    5. 103
      2968
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      75
      2712
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      158
      2618
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      278
      2522
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      48
      2408
    10. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      5
      1912
    Aihe