Verenpaine

Anonyymi

Hei oletteko ajatelleet et verenpaineen voi nostaa kahvi.Ihmettelette varmaan tätä.Lääkäri kun ei tiedä ei osaa edes sanoa tätä.Menekään kiinalainen lääketiede hoitoon eli akupunktioon. Miksi sanon tämä koska turhaa syödä lääkkeitä jos ei niitä tarvitse.Mistään ette löydä tietoa.Kahvi haisee hyvälle pahaa elimistölle.Kupura iho johtuu myös kahvista.Älkää uskooko tätä kaikkia mitä kirjoitan mutta kaikki totta.Menkään akupunktioon siellä selviää vaikka mitä.

4

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomalaisella nousee verenpaine, jos kahvi on liian laihaa.

    • Sumessakin sanotaan että kahvinostaa verenpainetta, mutta näin 40 vuotta mittaneena se lienee yksilöllistä. Minä en ole saanut mitään eroja, vaikka olen kuukaisia juomatta kahvia, teetä , alkoa yms.

      Kahvi lienee terveellsitä ainakin eu, suomen ja usa ja kanadan terveysohjeiden mukaan kohtuullisesti huotuna. Terveellisyys perustunee saman kuin sauna ja liikunta, verenpaine nousee hetkellisesti ja verisuonet laajenevat ja supistuvat el saaavat "kuntoilua".

      Kaikille kahvi ei sovi, ei ainakaan liian kuumana , lämpöisenä, itse juon noin 30-40 asteisena.

      Jos on verenpainetta, ei kannata kokeilla poppakonsteja, vaikka jollain alenisi, voi alentua aivan kokonaan muutamien vuosien kuluttua kun saa aivoverenvuodon tai muuta.
      Lääkäri on aivan oikea paikka, ainakin näin 75v näkökannasta/koemukseta jolla molemmat vanhemmat eli reippaasti yli 90v ikään, niin että kävelivät 1-2 km matkoja ja 85/90v oli Ha ajokortit.

    • Anonyymi

      Voi nostaa, ainakin minulla nosti. On persoonallista. Kokeilin viikon ja sitten lopetin kahvin juonnin.

      • Anonyymi

        Käytä kofeiinitonta kahvia, ei vaikuta verenpaineeseen eikä uneen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      158
      5957
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      201
      3412
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      13
      3175
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      56
      2883
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      92
      2614
    6. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      23
      2213
    7. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      23
      1938
    8. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1719
    9. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      52
      1680
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      73
      1648
    Aihe