Kuinka olla jokin iheen gootti, emo tai mikä lieneenkää.

Joo mä haluun olla gooti tai emo tai mikä nyt ikinä on kaan . Sillä oon aina ihaillut sellasia synkkiä tyylejä ja mut ongelma on se että en tiiä miten voisin olla semmonem.
Voisko joku neuvoo??

2

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miksi pitäisi kopioida joku valmiiksi brändätty tyyli, jolla on joku nimi valmiina?

      Jos synkkä tyyli on mieleesi, niin tee itsellesi juuri sellainen tyyli, mikä mieleesi on. Et sinä silloin mitään neuvoja tarvitse, koska eihän kukaan muu tiedä juuri sinua miellyttävää tyyliä, kuin sinä itse.

      Gootti-emoteinit saatetaan helposti leimata angstaaviksi mielenterveydeltään epävakaiksi huomionhakijoiksi. Se kannattaa ottaa huomioon, josset tuollaista leimaa itseesi halua.

    • yleensä tyylejä ei kopioida vaan niihin ns synnytään. mä ite otin läväreitä ja pidän mustaa koska ne tuntuu mun omalta en edes yritä kopioida toisia koska jos menee massan mukana niin jotkut on niin urpoja että rupeevat syyttää matkimisesta ja siitä lähtee vittuilu kierre. sitten on tietenkin emo ja gootti musiikki emo musiikki on musta hieman angstaavaa. ja olen samaa mieltä että meidät leimataan vaikka miksi parhaimmat väittää että palvon saatanaa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      42
      6115
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      312
      5067
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      160
      4854
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      136
      4662
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      3890
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2404
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2178
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1812
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1782
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      220
      1502
    Aihe