Kuka elättää nyt Maisan kun holhooja J-M on poissa kuvioista?
Kuka elättää nyt Maisan?
Anonyymi
50<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Mahdollisesti joku uusi varakas mies löytyy alta aikayksikön 😁
suosittelen töihin menoa. tosin tavan työssä ei ole lomaa joka viikko.
eikä jouda poseeraamaan juorusivuilla.
onko tää donna koskaan asunut yksin ja elättänyt itsensä omalla työllään.
Maisa elättää itsensä ihjan omin voimin. Nytkin jo työmatkalla Pariisissa eikä huolen häivää!
Mä en usko hetkeäkään että tuo Eiffelin kuva olisi muka nyt otettu!🤣🤣 Akka käyttää vanhaa kuvaa ja kirjoittaa "work". Uskoo ken tahtoo, itse olen liian fiksu uskomaan moisia valheita!
Taas sai hyvät naurut tuosta eiffel-torni kuvasta...kyllä akalla on pokkaa. Jos oikealla lentoemännällä on työkeikka Pariisiin, niin se on lentokentälle, ei se ole työntekijöille kaupunkiloma, ne vaan työkseen lentää sinne edestakaisin. Ihan turha on akan valehdella ja esittää lentoemäntää!
Niinku Monacon hotellihuonekuvakin oli yllättäen Dubain hotellista😂 Ja tämän Maisa myönsikin.
Mistä tiedät? Mitä töitä on tehnyt? Vuosiansiot?
Pariisiin tuskin lennetään muuten kuin suoralla käännöllä, ei siinä ainakaan kylille kerkiä. Norra ei edes lennä Finskin Pariisin-lentoja joten olis mielenkiintoista tietää mitä työtä Maisa Pariisissa tekee?
Onhan meillä monta jääkiekkojoukkueellista miehiä, ei Maisalla tule miespuute.
Parasta ennen päiväys meni jo. Menee ikähaarukasta 10v yli lätkäukkojen kohderyhmästä.
Viimekädessä valtio.
Eli jokainen veronmaksaja, johon Jari-Matti ei siis kuulu.
Lentoemännillä ei ole aikaa lyhyellä eikä vähän pitemmälläkään lennolla kierrellä kuvailemassa nähtävyyksiä. Ota selvää työehdoista. Mannerten välisillä saattaa olla joskus mahdollisuus.
Eikös hän itse elättänyt itsensä ennen kuin muutti yhteen Latvalan kanssa. Sitä paitsi, kyseessä vielä nuori nainen alle 30 v.
Ei kuvan ole pakko olla itse otettu. Itsekin lähettelen tutuille reissusta (postikortti)kuvia kohteen nähtävyyksistä vaikka en itse ole just siinä paikassa käynyt vaikka paikkakunnalla olenkin. Ja kun ne lentoemännät ei sieltä kentältä mihinkään pääse nähtävyyksiä itse kuvaamaan.
Mainostajat
Näyttäisi nauttivan kk-palkkaa ainakin ellokselta Norran lisäksi. Viimeisen kuun aikana useita yhteistyöpostauksia monen eri firman kaa eli vaikkei noilla ansioilla nyt omakotitaloa Helsingistä ostella niin ihan ok ansiot sillä kuitenkin on.
Kyllä hän itse itsensä elättää. Julkiset verotiedot eivät kerro välttämättä koko totuutta kenenkään tuloista. Hänellä on paljon seuraajia ja saanut vuosien varrella myös näkyvyyttä, myös kaunis, niin installakin tekee jo pelkästään ihan kohtuu tiliä mainostamalla eri taustasponsorein. On kurssittanut itsensä myös lentoemännäksi ja lähihoitajaksi, joten kyllä työllistyy. Ei kenenkään tarvitse surra sitä sen enempiä.
Jättisilareilla ja tuolla maineella ei työllisty. Kaunis ei ole koskaan ollut ja äärimmäisen epärehellinen. Valehtelu ja epärehellisyys ei ole mitään meriittejä työnhaussa. Verottaja kyllä puuttuu pimeisiin tuloihin.
Saattaa verottaja kiinnostua tuloista, joista ei ole veroja maksettu.
Kouluttautumalla oikeisiin ammatteihin Maisa on osoittanut olevansa fiksumpi kuin nää reppanat sarat, jassut ja martinat. Sen sijaan että olis reissannut Latvalan siivellä maailmalla, Maisa opiskeli.
Sen kun näkis mitä on opiskellut. Vaikka olisikin opiskellut jotain, niin ihan eriasia ottaako tuommoista kukaan töihin ja pystyykö tuommoinen ihminen tekemään oikeata työtä!!!
On Finnairin tytäryhtiön palkkalistoilla. Ja miksei kukaan ottaisi töihin, olihan se erään terveydenhoitoalan lehden kannessakin jo keulakuvana. Ei sellaiseen ihan kaikkia kelpuuteta.
Lähihoitaja Todistetusti on, sekä lentoemäntä.
Tottahan toki kykenee siinä, missä muutkin. Työ myös tekijäänsä opettaa.
Ja, jos pilkkua alamme viilaamaan, kuinkahan paljon työpaikoilla niitä lusmuilijoita ja sitä rataa onkaan parastaikaa työelämässä. Luulen kuitenkin, ettei kys. henkilö siihen sakkiin kuuluisi.
Minusta tosi hyvä levy siitä Maisasta Halavatun pappojen esittämänä!
Sen lehden kansikuvassa taisi olla ihan sen takia, että seurusteli kuuluisan rallikuskin kanssa. Mainosarvo. Vaikka kuinka yritetään valkopestä, niin nainen on aikamoinen valehtelija ja rahan takia on myös kiristänyt miehiä. Ei siis kovin luotettava. Mutta hyvä jos tuosta ryhdistäytyy ja alkaa kunnon työt ja työajat maistua. Se kertoisi siitä, että ehkä on jotain oppinut ja normaali elämäkin on ihan kivaa töineen kaikkineen. Toivotaan, etteivät yhteistyökumppanit ala karsastaa tämän viimeisen pettämisjutun ja huonon julkisuuden takia. Aika näyttää 🤔
Maisa Torppa oli julkkis jo ennen Latvalaa eikä rallikuskit oo muutenkaan yhtään sama juttu kuin F1- kuskit. Eikä Latvalakaan oo mikään puhdas pulmunen, vokotteli härskisti varattua naista vuosikausia. Nyt on sitten paljastunut vielä epämiellyttäväksi verojenkiertäjäksi. Hyvä, että Maisa pääsi moisesta eroon.
Ei pystyisi päivääkään tekemään lähihoitajan työtä, henkinenkään kantti ei riitä ja noin epärehellistä ei kukaan ota töihin.
Totta!!
Ja luojan kiitos ilmeisesti tajusi se itsekkin,ettei rahkeet todellakaan riitä niin vaativaan työhön.
Lentoemona voi uskotella edes itselleen olevansa jotenkin parempi kuin tuoppeja baarissa kantava extraaja.
Uskoisin,että vakipaikkaa naisen on silti turha havitella lentoyhtiöstäkään,sen verran työtävieroksuva pintaliitäjä on kyseessä.
On jo otettu. Revi nyt lisää.
jättisilarit lähihoitsulla. saattaa tulla niska ja hartiakipuja. entä lentokoneessa, silarit matkustajan naamalla, kun emo kaataa kahvia. melkoinen turvariski.
milläs avuilla tuli julkisuuteen. ei tainnu olla kuin muovitissit, joita esitteli seitun sivuilla.
Latvalan habituksessa on mun mielestä jotain epäluotettavaa ja epämiellyttävää.
Täytyy olla, koska Maisan loveenkin lankesi tosi pahasti.
Hän sekosi Maisan isoista rinnoista mies kun on.
Muovitizzeistä sekosi. tekotukka, tekokynnet, tekohuulet, täytettä naamassa, tekoripset. ym tekohärpäkkeitä täynnä.
Läheskään kaikki lähihoitajat eivät työskentele sairaaloissa tai terveyskeskuksissa, mutta lähihoitajan koulutus auttaa kovasti asiaa kun pyrit vaikka Finnairin lentoemäntäkurssille ja niinhän Maisakin teki. Ei hänellä ole ollut tarkoituskaan alkaa tehdä vuorotyötä sairaalassa.
No ei kyllä pääsiskään yhteenkään sairaalaan töihin.
Juu!Tais ne kätilöopiskeluhaaveet haihtua kun muija huomasi,että on paljon helpompaa kanniskella tarjotinta, parin viikon kurssin jälkeen, oikein lentokoneessa.
Ei tän naikkosen hoitsupuheisiin uskonut kuin hän itse ja muutama höynä luottotoimittaja.
Maine on sössitty pitkäksi aikaa,mutta ei tunnu lentoyhtiötä haittaavan lainkaan,jos tosiaan tän tollon ovat palkanneet.
Yhtään ei haittaisi,jos muija nyt lopulta pitäisi oikein piiiitkän somepaaston.
Maisa palasi it-miehen luo. https://www.seiska.fi/Uutiset/Vuodatti-erokyyneleita-Itkuinen-Maisa-Torppa-palasi-it-pomon-luokse/1146430
Lehdistö pilasi ja repi suhteen rikki, mutta sitten ensi töikseen piti itse paljastaa lehdelle, että ihan itki matkalla it-pomonsa luokse.
Ei taida Maisa nostaa oikeusjuttua Seiskaa vastaan. Rahkeet ja rahat ei riitä korvausten maksamiseen, koska maallikkokin tietää, että häviäisi jutun. Seiskalla on faktat lyödä pöytään jos on tarvis. Nyt kun Maisa on pudotettu sfääreistä maan pinnalle, niin hän itse tarvitsee taas Seiskaa pysyäkseen julkisuudessa 😃 Laatulehdet tuskin viitsivät IT- myyjän naisystävää haastatella. Sen verran rumaa luettavaa oli koko pettämiskeissi, että maineTurhiksella kasvoi mutta viimeisetkin kunnian rippeet haihtuivat kuin savuna ilmaan. Maisa tullaan kyllä muistamaan ja pysyy julkkiksturhiksena, mutta taas tuli yksi inhottava asia neidin CV: hen jatkoksi 👍 Menneisyyden haamut on pitkät.
Ps. Maisalla riittää tekemistä kun vastaa kanteisiin, jotka on häntä vastaan nostettu 😳 Siitä, miten tämä asia etenee, saadaan varmasti pian kuulla..
Sillai juu.
Kyllä Maisa ihan itse pilasi suhteen pettämällä Jari-Mattia. Myöntäisi sen itselleenkin, että antoi ihan omatoimisesti ”savuavan aseen” medialle.
Iltalehti julkaisee kaikkee valhetta, mitä tuo eukko suustaan suoltaa. On lentoemäntänä mukama ja Pariisissa työmatkalla, hohhoijaa, jos on laittanut eiffeltornista kuvan ,niin ei se tarkoita, että on Pariisissa. Voihan kuka vaan laittaa kuvan vaikka leikkaussalista, eikä silti ole kirurgi. Eikös tuon eukon pitänyt olla uuden äijänsä luona. Eukko ei ole ollut kuukausiin missään töissä, vaan lomaillut exän piikkiin.
Lentoemojen työvuorot ei oo 8- 16, vaan työ on suhteellisen epäsäännöllistä ja välissä on pitkiäkin lomia. Ehtii hyvin vaikka lomaileen.
Niin varmaan...tulot on varmaan huippuluokkaa, kun on yksi euroopan lento puoleen vuoteen. Tosin en edes usko siihenkään, että huijarieukko on mikään lentoemäntä.
Norra ei lennä kun suomen ja Baltian lentoja.
Joko hyväntekeväisyys kohde valittu, johin maisku lupasi lahjoittaa hää juhlarahat. varmaan ex pari luovuttaa shekin yhdessä, ellei ex morsio palkää kuvaajia.
Maisa tekee kahta duunia eli tuskin kenenkään tarvii olla siitä huolissaan