Voiko Ladasta keskustella asiallisesti?

Anonyymi

Kysyn vaan?
Se on kulkuneuvo,siinä missä muutkin.

11

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä pystyy jos pitää perinteisemmästä tekniikasta. Digitaali pellet toki haukkuu Ladan maanrakoon =D

      Ja jotkut Venäjä vastaiset ja myös ne jotka sekoittavat Ladan politiikkaan =D

    • Anonyymi

      Siinähän se on auto kuin muutkin. Mitä siitä nyt voisi sanoa, paitsi, että aika pohjoiseen pitää kuulemma mennä että alkaa Ladoja tulemaan vastaan.

    • Anonyymi

      Kovassa pakkasessa oli ainut auto, joka käynnistyi aina.

    • Vaikka tänään ajan tuoretta E-mersua, minullakin oli yli 35 v sitten 18 kk.n ajan
      1200S ns. 2105-korinen.
      Yksi parhaimpia autokauppojani. Ostin uutena kolmellakympillä ja myin kahdellakympillä.
      Markka-aikaa toki, mutta nykyrahassa ero ehkä 2.500,-
      Muissa autokaupoissa olen hävinnyt enemmän.

    • Anonyymi

      Ei Suolessa voi keskustella autoista järkevästi, sen olet varmaankin huomannut?

    • Anonyymi

      Mulla oli uutena ostettu 1500S vm 1991. Ajoin sillä 11 v ja yli 200000 km.
      Ei ongelmia sen kanssa, paras auto, mikä mulla on ollut.

    • Anonyymi

      Mulla oli pyöreälamppuiset Breeznevit vm -74 ja -85. En enää näe painajaisia niistä. Varsinkin tuo 74-mallinen oli kamala vehje. Nimismiehen kiharoissa kaarteessa se saattoi lukita toisen takapyörän. Sama jippo liikennevaloissa, kun valot vaihtuivat vihreiksi. Kumpikaan ei suostunut kulkemaan suoraan, Huh...kohta nousee tuskan hiki, jos vielä yritän muistella noita härveleitä. Ei tuollaisia saa enää päästää liikenteeseen. Kuskit syyllistyvät liikenneturvallisuuden törkeään vaarantamiseen. Pthyi...!

    • Anonyymi

      Parempihan Lada on, kuin esim. saksalainen VW. paljon yksinkertaisempi tekniikaltaan, ja sitä kautta vähävikaisempi. Ja etenkin talvella aivan ylivoimainen VW:hen verrattuna.

    • Anonyymi

      lada on hyvä ja halpa kulkupeli , en ole koskaan ymmärtänyt miksi se joitakin ärsyttää? ehkä he ovat sitä väkeä joka syö psyykelääkkeitä ja käyvät kallonkutistajalla saamassa heikkoon itsetuntoon pönkitystä. täytyyhän meidän heitäkin ymmärtää..

    • Anonyymi

      siksi se heitä ärsyttää kun laittavat monen vuoden tienestit autoon eikä se silti ole kummoinen!
      ladat on aina olleet halpoja, lämpimiä ja huollettuina varmatoimisia.
      tuossa joku niitä moitti mutta onhan niitä nähty näitä tyyppejä jotka saavat rikki vaikka rautakangen! tai jos eivät saa rikki niin sitten laittavat sen hukkaan!

    • Anonyymi

      Ladan omistajaan ei korona virus tartu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5027
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      64
      1904
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      112
      1803
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1670
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1604
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      225
      923
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      901
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      43
      853
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      813
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe