Voiko Ladasta keskustella asiallisesti?

Anonyymi

Kysyn vaan?
Se on kulkuneuvo,siinä missä muutkin.

11

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä pystyy jos pitää perinteisemmästä tekniikasta. Digitaali pellet toki haukkuu Ladan maanrakoon =D

      Ja jotkut Venäjä vastaiset ja myös ne jotka sekoittavat Ladan politiikkaan =D

    • Anonyymi

      Siinähän se on auto kuin muutkin. Mitä siitä nyt voisi sanoa, paitsi, että aika pohjoiseen pitää kuulemma mennä että alkaa Ladoja tulemaan vastaan.

    • Anonyymi

      Kovassa pakkasessa oli ainut auto, joka käynnistyi aina.

    • Vaikka tänään ajan tuoretta E-mersua, minullakin oli yli 35 v sitten 18 kk.n ajan
      1200S ns. 2105-korinen.
      Yksi parhaimpia autokauppojani. Ostin uutena kolmellakympillä ja myin kahdellakympillä.
      Markka-aikaa toki, mutta nykyrahassa ero ehkä 2.500,-
      Muissa autokaupoissa olen hävinnyt enemmän.

    • Anonyymi

      Ei Suolessa voi keskustella autoista järkevästi, sen olet varmaankin huomannut?

    • Anonyymi

      Mulla oli uutena ostettu 1500S vm 1991. Ajoin sillä 11 v ja yli 200000 km.
      Ei ongelmia sen kanssa, paras auto, mikä mulla on ollut.

    • Anonyymi

      Mulla oli pyöreälamppuiset Breeznevit vm -74 ja -85. En enää näe painajaisia niistä. Varsinkin tuo 74-mallinen oli kamala vehje. Nimismiehen kiharoissa kaarteessa se saattoi lukita toisen takapyörän. Sama jippo liikennevaloissa, kun valot vaihtuivat vihreiksi. Kumpikaan ei suostunut kulkemaan suoraan, Huh...kohta nousee tuskan hiki, jos vielä yritän muistella noita härveleitä. Ei tuollaisia saa enää päästää liikenteeseen. Kuskit syyllistyvät liikenneturvallisuuden törkeään vaarantamiseen. Pthyi...!

    • Anonyymi

      Parempihan Lada on, kuin esim. saksalainen VW. paljon yksinkertaisempi tekniikaltaan, ja sitä kautta vähävikaisempi. Ja etenkin talvella aivan ylivoimainen VW:hen verrattuna.

    • Anonyymi

      lada on hyvä ja halpa kulkupeli , en ole koskaan ymmärtänyt miksi se joitakin ärsyttää? ehkä he ovat sitä väkeä joka syö psyykelääkkeitä ja käyvät kallonkutistajalla saamassa heikkoon itsetuntoon pönkitystä. täytyyhän meidän heitäkin ymmärtää..

    • Anonyymi

      siksi se heitä ärsyttää kun laittavat monen vuoden tienestit autoon eikä se silti ole kummoinen!
      ladat on aina olleet halpoja, lämpimiä ja huollettuina varmatoimisia.
      tuossa joku niitä moitti mutta onhan niitä nähty näitä tyyppejä jotka saavat rikki vaikka rautakangen! tai jos eivät saa rikki niin sitten laittavat sen hukkaan!

    • Anonyymi

      Ladan omistajaan ei korona virus tartu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      152
      10997
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5250
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1584
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1270
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe