Voiko Ladasta keskustella asiallisesti?

Anonyymi

Kysyn vaan?
Se on kulkuneuvo,siinä missä muutkin.

11

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä pystyy jos pitää perinteisemmästä tekniikasta. Digitaali pellet toki haukkuu Ladan maanrakoon =D

      Ja jotkut Venäjä vastaiset ja myös ne jotka sekoittavat Ladan politiikkaan =D

    • Anonyymi

      Siinähän se on auto kuin muutkin. Mitä siitä nyt voisi sanoa, paitsi, että aika pohjoiseen pitää kuulemma mennä että alkaa Ladoja tulemaan vastaan.

    • Anonyymi

      Kovassa pakkasessa oli ainut auto, joka käynnistyi aina.

    • Vaikka tänään ajan tuoretta E-mersua, minullakin oli yli 35 v sitten 18 kk.n ajan
      1200S ns. 2105-korinen.
      Yksi parhaimpia autokauppojani. Ostin uutena kolmellakympillä ja myin kahdellakympillä.
      Markka-aikaa toki, mutta nykyrahassa ero ehkä 2.500,-
      Muissa autokaupoissa olen hävinnyt enemmän.

    • Anonyymi

      Ei Suolessa voi keskustella autoista järkevästi, sen olet varmaankin huomannut?

    • Anonyymi

      Mulla oli uutena ostettu 1500S vm 1991. Ajoin sillä 11 v ja yli 200000 km.
      Ei ongelmia sen kanssa, paras auto, mikä mulla on ollut.

    • Anonyymi

      Mulla oli pyöreälamppuiset Breeznevit vm -74 ja -85. En enää näe painajaisia niistä. Varsinkin tuo 74-mallinen oli kamala vehje. Nimismiehen kiharoissa kaarteessa se saattoi lukita toisen takapyörän. Sama jippo liikennevaloissa, kun valot vaihtuivat vihreiksi. Kumpikaan ei suostunut kulkemaan suoraan, Huh...kohta nousee tuskan hiki, jos vielä yritän muistella noita härveleitä. Ei tuollaisia saa enää päästää liikenteeseen. Kuskit syyllistyvät liikenneturvallisuuden törkeään vaarantamiseen. Pthyi...!

    • Anonyymi

      Parempihan Lada on, kuin esim. saksalainen VW. paljon yksinkertaisempi tekniikaltaan, ja sitä kautta vähävikaisempi. Ja etenkin talvella aivan ylivoimainen VW:hen verrattuna.

    • Anonyymi

      lada on hyvä ja halpa kulkupeli , en ole koskaan ymmärtänyt miksi se joitakin ärsyttää? ehkä he ovat sitä väkeä joka syö psyykelääkkeitä ja käyvät kallonkutistajalla saamassa heikkoon itsetuntoon pönkitystä. täytyyhän meidän heitäkin ymmärtää..

    • Anonyymi

      siksi se heitä ärsyttää kun laittavat monen vuoden tienestit autoon eikä se silti ole kummoinen!
      ladat on aina olleet halpoja, lämpimiä ja huollettuina varmatoimisia.
      tuossa joku niitä moitti mutta onhan niitä nähty näitä tyyppejä jotka saavat rikki vaikka rautakangen! tai jos eivät saa rikki niin sitten laittavat sen hukkaan!

    • Anonyymi

      Ladan omistajaan ei korona virus tartu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      278
      14558
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      154
      4043
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      130
      3821
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      1718
    5. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      399
      1681
    6. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      35
      1649
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      49
      1346
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1111
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      62
      1088
    10. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      118
      1079
    Aihe