Säännöistä

Itse tykkään kuunnella Kaikkia Iskelmä kappaleita Esim. Reijo Taipaletta. Enkä nää itse siinä mitään syntiä. Vaikka "säännöt" kieltävät

Oisi kiva kuulla mahdollisimman Monen Veeällän mielipidettä. Että pidättekö minua uskovaisena jos kuuntelen iskelmiä radiosta?. Muuten elän ihan nuhteetonta elämää. Ois kiva kuulla sekä kaikkein radikaallisempien uskovaisten sekä vaapamielisimpien mielipiteitä.
2380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä olen huippimusikaalinen ihminen ja joskus
sorrun kuuntelemaan esim. noita vanhoja iskelmiä radiosta, koska ne on todella tyylillä tehty, hienosti sovitettu ja soinnutettu.
nykyinen iskelmämusiikki on järjestään surkeaa ,harvoja poikkeuksia lukuunottamatta: näitä kuulee kun matkustaa esim. busseissa.

Mutta kun joskus sorrun kuuntelemaan, musikalinen kun olen ja kiusaus tulee, niin paha omatunto siitä tulee, en voi muuta sanoa.
Eli en pidä sitä luvallisena asiana.
Olen näitä tiukkapipoisempia veeälliä.

Äänestä
  • Kyllä nyky-iskelmät ovat ihan jees!

    Itse en kyllä jaksa millään kuunnella mitään Olavi Virran purjehdusviisuja... -no; -Erkki Junkkarinen menee kyllä kivasti mukiin!

    Esim. Ed.vuoden tangokuningatar Saija Tuupanen on aivan ehdoton pop! :-) Nykyäänhän tangokuninkaalliset laulaa enempi iskelmiä kuin varsinaista tangoa. Tangoa ei jaksa kyllä kovin kauaa yhteen menoon kuunnellakaan, se on niin laahaavaa ja väsyttävää ja usein sanatkin kertoo vaan jostain pettämisestä tai kielletyistä rakkauksista. Mutta avot kun esim. Tarja Lunnas laulaa ratiossa "ui uomassaan Seine hiljaa..." -siinä ihan ukkomiehelläkin kylmät väreet kiipii selkäydintä pitkin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vähän... kirjoitti:

Itse tykkään kuunnella Kaikkia Iskelmä kappaleita Esim. Reijo Taipaletta. Enkä nää itse siinä mitään syntiä. Vaikka "säännöt" kieltävät

Oisi kiva kuulla mahdollisimman Monen Veeällän mielipidettä. Että pidättekö minua uskovaisena jos kuuntelen iskelmiä radiosta?. Muuten elän ihan nuhteetonta elämää. Ois kiva kuulla sekä kaikkein radikaallisempien uskovaisten sekä vaapamielisimpien mielipiteitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu