palstalla rekisteröitävien nimimerkkien tasoa ja yleistä soveltuvuutta palstakirjoitteluun.
Valitettavasti sain eilen langettavan tuomion uudesta nimimerkistäni JokaAlanAsiantuntija. Juryn mukaan perusteet nimimerkin valinnalle olivat hitusen verran ala-arvoista paremmat. Sain kuulla kunniani näin sopimattoman nimimerkin valinnasta.
Vastaavasti samaan aikaan rekisteröity nimimerkki riippu_tissi alaviivalla sen sijaan keräsi laajaa hyväksyntää juryn keskuudessa. Johtui se sitten alaviivasta tai tisseistä yleensä, jury piti nimimerkkiä esteettisesti kiinnostavana ja hyväksyttävänä.
Nimimerkki ei ole vain nimimerkki, vaan sillä on suuri vaikutus siihen kuinka sinut palstalla vastaanotetaan. Juryn sana on tässä, kuten kaikissa muisskin asioissa, aina ratkaiseva.
Arvovaltainen jury valvoo
0
72
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712963
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792138
- 951956
- 321702
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191195