Feministi vihaa miehiä, koska feministisen uskonnon papisto ilmoittaa miesten "sortavan" naisia. Näin feministit vihaavat erityisesti perhettä, joka "sitoo" naisen ja miehen toisiinsa eli (institutionalisoi) sementoi naisen alisteisen aseman. Tehokkaimpia keinoja perheen hajottamiseen on lasten välttäminen ja varsinkin lasten teilaus mukavuusabortissa.
Äärifeministit edistävät abortteja myös siksi, että näin saadaan "miehille alistuneita", aatteen pettäneitä naisluopioita rangastua, nöyryytettyä ja palautettua inkvisiition keinoin feministiseen kuriin.
Mukavuusaborttijärjestelmä on telaketjufeministien ihmisvihaa.
Naisten rankaisu
16
107
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi kukaan feministi menis rakasteleen sen kanssa jota vihaa? Saatikka että tekee lapsia? Miksi mies rakastelee sitten feministi kanssa jos vihaa feministejä? Missä sun logiikka on?
- Anonyymi
Eivät varsinaiset femakot miehistä välitäkkään ja he lienevät pääosin homoseksuaaleja. He painostavat yhteiskuntaa mm. mukavuusaborttijärjestelmän pönkityksellä ja ahdistelevat oikeita naisia myrkyttämällä heidän mielialojaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät varsinaiset femakot miehistä välitäkkään ja he lienevät pääosin homoseksuaaleja. He painostavat yhteiskuntaa mm. mukavuusaborttijärjestelmän pönkityksellä ja ahdistelevat oikeita naisia myrkyttämällä heidän mielialojaan.
"He painostavat yhteiskuntaa mm. mukavuusaborttijärjestelmän pönkityksellä ja ahdistelevat oikeita naisia myrkyttämällä heidän mielialojaan."
Minusta oma kommenttisi on hyvin myrkyllinen. Nimittelet naisia ja miehiä ja esität valheellisia väittämiä jotka itse olet keksiny. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"He painostavat yhteiskuntaa mm. mukavuusaborttijärjestelmän pönkityksellä ja ahdistelevat oikeita naisia myrkyttämällä heidän mielialojaan."
Minusta oma kommenttisi on hyvin myrkyllinen. Nimittelet naisia ja miehiä ja esität valheellisia väittämiä jotka itse olet keksiny.Kaikki lukijat näk.ee ketkä täällä va-leht.elee ja keksii omiaan, ketkä ei. Kun ei tarvi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki lukijat näk.ee ketkä täällä va-leht.elee ja keksii omiaan, ketkä ei. Kun ei tarvi.
"Kaikki lukijat näk.ee ketkä täällä va-leht.elee ja keksii omiaan, ketkä ei. Kun ei tarvi."
Näimpä se on.🤣🤣🤣
Jos Gissler sanoo tutkimuksestaan johtopäätökset hän siis valehtelee? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Kaikki lukijat näk.ee ketkä täällä va-leht.elee ja keksii omiaan, ketkä ei. Kun ei tarvi."
Näimpä se on.🤣🤣🤣
Jos Gissler sanoo tutkimuksestaan johtopäätökset hän siis valehtelee?Kaikki näc.ee myös mitä G on todellisuudessa sanonut. Ja mitä suosijasakki niistä on mutu tulc.innut.
- Anonyymi
Kyllä suhde on kahden kauppa. Yhteensopivat ihmiset pärjää keskenään oli sitten feministejä tai miesnistejä. Mikä yleensä on pidettävä feministinä? Miesten ja naisten tasa-arvoisuutta pitävä? Suomen laki on silloin feministi koska se takaa tasa arvon. Ihan hulluja juttuja täällä saa lukea. Kummaa kirjoittelua. Pitääkö olla feministi että voi tehdä abortin tai luetaanko kaikki abortin tehneet feministeiksi. Minä olen feministi ja annan muille vapauden olla mitä haluaa kun ei tule minun oikeuksia viemään. Ja jos joku haluaa tehdä abortin niin se on sen valinta eikä mun. Ja ei muuten ole aborttia koettu. En minä tiedä kenenkään tilanteita joten miks alkaisin ketään arvostelemaan.
- Anonyymi
"Feministi vihaa miehiä"
Ihmistä joka haluaa tasavertaista kohtelua lain edessä nimitetään siis miesvihaajaksi. =D
Minä olen nainen ja feministi, mutta sinua ei taida minun ajatukseni kiinnostaa. Siksipä juuri feminismiä tarvitaan. Kaltaistesi väheksyjien ja syrjiöiden takia, jotka haluavat mitätöidä naisten mielipiteen, itsemääräämisoikeuden ja hiljentää naiset joksikin mielivaltaisten, jopa itseään henkisesti alempitasoisesti toimivan käskyjen noudattajiksi. En ymmärrä onko siihen mitään muuta syytä kuin erilaiset vehkeet housuissa? Miten kukaan on voinut vaikuttaa syntymäsukupuoleensa? Sekö riittää vähättelyyn? Eikö älyllä, työllä, ihmisyydellä ja teoilla ole mitään väliä? Jos olisin mies ja vaikka puhuisin edelleen naisten puolesta, minua ei kukaan väheksyisi.
Olen tätä monta kertaa tutkinut kirjoittamalla miehen nimimerkeillä eri palstoille. Kaikki keskittyy asiaan mistä puhe jos esiinnyn miehenä, mut jos ilmoittaa olevansa nainen, alkaa väheksyntä, seksismi ja nujertaminen. Varsinkin Raamatun tuntemukseni on kerännyt kiitosta kun kirjoitan miehen nikillä. =D Mutta naisena minun ei oleteta ymmärtävän edes mistä puhun. Siksi feminismiä tarvitaan, näiden konstruktioiden purkamisen ja paljastamisen takia.
Todella myrkyllisiä valeita esität naisista.
Terv.tieteilijä (sisäänkirjautuminen katkeaa vähän väliä)- Anonyymi
Kuten aloituksessa todettiin ja aborttiväen hovitieteilijä itse todistaa, aborttiasiamiehet ovat telaketjufeministejä.
Liian cov.a pala tämäkin tietysti oli poisto nyyhc.ylle. (vai vastustajilta h.ys hy.s ciell.edyn t-sanan unohtunut pistekö sen botin rync.yn tällä cerd.aa aiheutti? - Voi ANT.EEKSI cauh.easti.. :D)
Väh.intään yhtä om.iduista on se, että min.ua usein eb.äillään mieheksi (ja usc.ovaisecsi) sen takia että puolustan lasten el.ämää. Eihän norm.aalit naiset hal.ua eikä tarvi mid.ään lasten t-pp.amis yl.i oic.eutta.
- Anonyymi
Olisko kuitenkin niin että feministi vihaa (tai ehkä lievempi ilmaisu paheksuu tms. kuvaisi paremmin) ennemmin naisia sortavia miehiä tai sortavia rakenteita? Eihän miehet yleensä alista naisia? Vaan pelkästään naista alempiarvoisena pitävät miehet tekee sitä.
Ei ainakaan minun mieheni jota rakastan ja kunnioitan suuresti, alista mitenkään. =)
Terv. Tieteilijä ja feministi- Anonyymi
Kun olet ryhtynyt miehen kanssa suhteeseen, joudut pettämään naiseutesi ja vaahtoamaan mukavuusaborttien edistämiseksi, jotta säilyttäisit uskottavuutesi ja hyvittäisit syntisi puhdasoppisissa feministipiireissä.
Anonyymi kirjoitti:
Kun olet ryhtynyt miehen kanssa suhteeseen, joudut pettämään naiseutesi ja vaahtoamaan mukavuusaborttien edistämiseksi, jotta säilyttäisit uskottavuutesi ja hyvittäisit syntisi puhdasoppisissa feministipiireissä.
Mielenkiintoinen kuvaus, mutta taitaa kertoa enemmän sinun omista ajatuksistasi ja hieman pervolta ja monimutkaiselta kuulostavalta suhtautumisesta naisiin. =)
- Anonyymi
tieteilijä kirjoitti:
Mielenkiintoinen kuvaus, mutta taitaa kertoa enemmän sinun omista ajatuksistasi ja hieman pervolta ja monimutkaiselta kuulostavalta suhtautumisesta naisiin. =)
Kun luet tarkasti ja hetken tuumailet, huomaat kyseen olevan feministien, varsin suoraviivaisesta, suhtautumisesta oikeisiin naisiin.
- Anonyymi
Minä en ainakaan vihaa miehiä vaan alistamista ja ylimielisyyttä. Voi sitä naisetkin harrastaa. Eihän mieskään ole syyllinen että syntyy mieheksi. Mutta käytökseensä ja suhtautumiseen muihin voi jokainen vaikuttaa. Se on valinta. Valitettavasti jotkut miehet katsoo että kikuli oikeuttaa ylemnyyteen naisen rinnalla. Eihän kukaan tosissaan ajattele että yksi siitinelin antaisi sellaisen aseman. Ehkä joku mies palvoo omaa siitintään sitten?
Feminismi on naisten vapautusliike. Miksi nainen on ollut tarpeen vapauttaa? Sehän tarkoittaa että nainen on ollut vanki. On mustien kansalaisoikeuliikekin. Samoin jotkut ajattelee vieläkin että musta ei ole saman arvoinen kuin valkoinen. Mustatkin taistelivat vapauteen.- Anonyymi
Feministit julistavat että "mies palvoo siitintään" ja että "nainen on vanki". Näin "älykkäistä" ja analyyttisistä lähtökohdista sitten päädytään ihmisvihaan, mukavuusabortteihin ja "siittimen vankeuteen" langenneiden nais-luopioiden rankaisuun.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834483Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu253258Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392914Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172727- 162700
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432567Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172559Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142095Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737