Lellimismatkailua Pattayalle.

Anonyymi

Lapsena pilalle lellityt juntit ovat löytäneet aikuisiässä oivan kohteen, Pattayan.

12

70

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lärpätä Lerppaa !

      Se oli soan jälkhen, ko mie näin yhen semmosen kumman ihmeen, jota mie en voinu uskoa oikein milhän. Tuolta Möykkysestä tuothin venheelä kaksi ihmistä, mies ja vaimo siinä oli. Se oli se Paulaharju ja sillä oli se hänen vaimonsa matkassa.

      Mie en sitten sitä ihmettä ollu koskhaan nähny, että vaimola on housut jalassa. Mie en käsittäny sitä, että vaimoilaki on päällyshousut. Se ei minun järkhen mahtunu, ei milhän. Ne tuli tuohon pottumaale, ko met isän kans nostima pottuja. Se Paulaharju kysy sitten isältä, että onko tässä kylässä semmosia vanhempia ihmisiä, että hän haluais niitä haastatella, jokka tietäs tämän kylän elämästä jotaki sanoa siitä vähän takasinpäin. Isä sano, että joo, niitä vain on kaksi ja näytti sen talon missä ne assuu. Sielä on Tiina toisen nimi ja toinen on Martta, ne on vanhoja ihmisiä, että net kyllä tietävät kertoa. Ne sano, että sepä hyvä, meppä lähemä tekhen töitä ja niin ne lähti siitä sitten.

      Mie olen sitten kirjasta kattonu, ko se on tehny sen, niin oli ne tiehnet tästäki kylästä jotaki, ne vanhat ihmiset.

      Se se tosihan minua ihmetytti ne päällyshousut naisela ja sillä Paulaharjulaki oli semmoset kengät, etten mie niitä ymmärtäny kengiksi ollekhan. Ne oli semmosia nahkakenkiä kyllä, mutta niissä ei ollu nokkaa ollekhan. Ne oli niinkö lipposet, mutta varret niissä oli pitkät.

      Täälä niin harvoin kulkiki, niitä semmosia viehraita, joita ei tuntenu. No ne teki sen hommansa ja jatkoit matkaa, ne teki työksensä sitä hommaa. Kiertelit kattomhan näitä pieniä kyliä ja miten täälä elethän ja olhan. Silloinhan ne näit, ko sattu just se perunannostoaika, että täälähän ihmiset touhuavat täyttä päätä.

      • Anonyymi

        Juuri näin.

        Pattayalle on ihana matkustaa thaityttöjen hellittäväksi ja lellittäväksi.

        Pattayan Paratiisista saat kaikki palvelut.


    • Rekallinen mun poikakavereita vietiin vahingossa britteihin... Niistä meni nyt parasta ennen päiväys umpeen sitten. Ei saatu koneinssejä ja kirurgeja pelastamaan Suomen tyyövoimapulaa. Mä oon ihan romuna.. Kostoksi pesen sen.
      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006282441.html

      • Anonyymi

        Mä kysyi täälä kumpi fuge vai pattis? Sain vastaohjauksen ja sit jo kahen päivän päästä ostettii fugesta rantahuvila ja jahti. Mietin jo tässä kahestaan mielikuvitusvaimoni thaidollyn kanssa että mistä hommataan seuraava huvila. Se vaan pihisi ja sihisi. Vissiin vuotaa taas. Hoitsu joskus aina neulalla sitä härnää ja sit se on ihan velttona.


    • Meillä ei lellitä. Laitoin pojan hommiin hampurilaisravintolaan jo seiskan vanhana ja estin sen kouluunpääsyn. Turhaan ne siellä koulussa olis opettanut jotakin hölynpölyä sille jotakin mamatiikkaa ja hystoriaa. Kotona meillä vallitsee läsnäolo ja läsnäolokasvatus. Tuijotan poikaa kaksi tuntia panakodipäissäni joka ilta mutta en puhu mitään eikä tehdä mitään. Se on sitä aitoa läsnäoloa parhaimmillaan.
      Vaimopetterille ja poikapetterille hommattiin molemmille kelakortit. Se on kaikkein paras luottokortti ja tällaisen mirjaldöörin musta amex. Sähköt meni poikki yöllä mutta akka käy lataamassa mun tapletin rappukäytävässä kohta ku meen savelle.

    • Anonyymi

      Lellimismatkailu on nykyisin kuuminta hottia. Ihana päästä thaityttösen lempeään lellintään.

      • Anonyymi

        Tripadvisorin mukaan Pattaya on paras Hellimis matkailun kohdepaikka


    • Anonyymi

      Kerta pari päivässä lellintää = pumpummia niin a vot tekee hyyyyyväääää !!!

    • Mä kerran lellisisin akan poikaa. Kaks vuotta istuin riksussa.

    • Anonyymi

      Se on se vapaa kasvatus ja kun ei saa enää piiskaa antaa

      • Anonyymi

        Sadomasokismi taitaa olla enemmän euroopan vuokramorsianten laji


      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      68
      1216
    2. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      137
      999
    3. Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä

      Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i
      Maailman menoa
      108
      679
    4. Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee

      Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku
      Tv-sarjat
      16
      581
    5. S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä

      Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant
      Maailman menoa
      22
      542
    6. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      61
      521
    7. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      31
      503
    8. Mies miksi moinen vetäytyminen?

      1) Olit loukkaantunut tai suuttunut 2) Sulla oli toinen nainen 3) Luulit, etten halua jatkaa tutustumista 4) Vai joku
      Ikävä
      52
      499
    9. Mitä vit,,tua!

      Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul
      Suomussalmi
      22
      466
    10. Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta

      Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk
      Haapavesi
      62
      465
    Aihe