Emme ole enää mies ja nainen

Anonyymi

Eivätkö seksuaalivähemmistöt huomaa, että he tekevät hallaa miesten ja naisten oikeuksille olla mies/poika ja nainen/tyttö? Terveyssiteissäkään ei heidän mielestään saa enää olla mikään naiseen viittaavaa merkkiä, eli alaspäin olevaa ristiä ja tämä on viimeisin vitsi näiltä sankareilta tämän päivän lehdessä .

Miksi annamme valtaa tällaisille vähemmistöille? On tietysti hyvä, että heitä kunnioitetaan samalla tavalla, kuin meitä jokaista, mutta rajansa kaikella. Miksi pitää mainostaa olevansa esim. transseksuaali tai homoseksuaali ja tuoda sitä vahvasti esiin? Me heterot (normaalit) emme ole enää muutaman vuoden päästä samanarvoisia, emme ole miehiä, emme naisia. Olemme alistuneet henkilöiksi ja suomenlippu vaihtuu sateenkaarilipuksi. Emme käytä välttämättä ammateissakaan sukupuoleen viittaavia nimityksiä ja kohta sarjakuvasankareissa ei ole Teräsmiestä, ei Batmania.

Liikennemerkit muuttuvat varmasti lähivuosina sukupuolineuraaleiksi. Arvokkailta patsailta leikataan pallit pois, varsinkin Keski-Euroopassa (mikäli siellä tilanne on karannut yhtä käsistä, kuin täälläkin). Kela -korteissakaan ei ole sukupuoleen viittaavaa loppuosaa.

Mitenkähän poliisi kuuluttaa "henkilöä", jota se etsii rikoksesta tai kadonneeksi? Varmaan tuntomerkeillä isot tissit ja perse. Tai henkilöä, jolla on pallit. Tämä kiertää ainakin "mies" ja "nainen" termit. :))

Olemme kohta valtio, jossa jokainen kyttää toisiaan ja mitä sanoja sanotaan. Emme saa sanoa, koska sanat ovat kiellettyjä. Muuten olemme vankilassa tai saamme vähintään monen sadan euron sakot toisen loukkaamisesta. Näemme tällöin, kenellä on valta, kuin Neuvostoliiton aikaan.

10

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Liikennemerkit muuttuvat varmasti lähivuosina sukupuolineuraaleiksi."

      Olen kai sokea, tai vähintään heikkonäköinen, mutta en ole vieläkään löytänyt mitään sukupuolta erityisesti esiin nostavaa nykyisissä liikennemerkeissä.

      • Anonyymi

        Mies kävelee suojatien yli tyttölapsen kanssa suojatien merkissä, se jos mikä saa nämä uussukupuoliset raivon valtaan.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mies kävelee suojatien yli tyttölapsen kanssa suojatien merkissä, se jos mikä saa nämä uussukupuoliset raivon valtaan.

        Tietyömerkin muttuessa ns. sukupuolineutraaliksi se muuttuu myös kovin hulunkurikseksi, sillä en ole iässäni nähnyt yhtään ns. raksan muijaa tien varressa lapio kourassa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mies kävelee suojatien yli tyttölapsen kanssa suojatien merkissä, se jos mikä saa nämä uussukupuoliset raivon valtaan.

        En kyllä näe tyttöä, enkä välttämättä miestäkään tässä merkissä

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_Suomen_liikennemerkeistä#/media/Tiedosto:Finland_road_sign_511.svg


    • Anonyymi

      Nee- ja nai-sanoja ei saa käyttää kun niillä viitataan heidän mielestään vähempiarvoisiin. Kaikki haluavat olla valkoisia miehiä, mutta jos eivät pysty olemaan niin sitten syyttävät valkoista miestä kaikesta.

    • Anonyymi

      Emme ole. Emme enää oikeesti.

    • Anonyymi

      Aloittaja ei normaaliuden puuskassaan ehkä tajua että siitä justiin on kysymys,oikeu-
      desta olla poika/mies tahi tyttö/nainen. -Eiks je? Mikä tässä on vaikeaa? Normaalit heterot eivät kiinnosta oikein ketään joten olette ihan turvassa kauhukuvienne myö-
      tä. ;))

    • Anonyymi

      Kyllä anarkistit tietävät mitä tekevät. Tavoitteena on yhteiskunnan tuhoaminen ja hyvässä vauhdissa ollaan. Jos ei sota ehdi ensin, niin teemme itse selvän tästä maasta.

    • Anonyymi

      Suomen vaakunassa olevalta leijonalta vietiin pallit jo vuosia sitten.

    • Anonyymi

      Ihmetyttää, että vieläkin uutisissa puhutaan miehistä, naisista, pojista ja tytöistä.
      Joku sukupuoleton yhteiskunta loppui?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6604
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4492
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3168
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2997
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1905
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1574
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1566
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1505
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1359
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      47
      1283
    Aihe