Meillä on menossa yt neuvottelut. Mitä tehdään veroprosentille vuodenvaiheessa.
Sotkamossa aikovat laskea 1.5 prosenttia.
Me ollaan kuitenkin kaupunki, miksi meillä ei tehdä samaa?
Sotkamossa aikovat laskea 1.5 prosenttia.
Me ollaan kuitenkin kaupunki, miksi meillä ei tehdä samaa?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ilmaston muutos ja tulossa lisää pakolaisia. Ilman muuta verotusta on nostettava reilusti ihan suvaitsevaisuuden vuoksi.
Veroäyri nousee koska Kuhmo on k.....a.
Kolehti pitäisi varmaan kerätä että kaupungintalolle saataisiin muutama Äkkijyrkän lehmätaulu. Insinööri kuolaisi niitä varmaan mielissään seuraavat kymmenen vuotta jonka johdosta lemmen pärinät vähentyisi eli rahaa säästyisi, veroprosentti laskisi ja maailma pelastuisi.
maahanpyrkijöitä vaan kuhmoon niin saadaan kuhmo nousuun. eikä mitään selvityksiä suuntaan eikä toiseen. kyllä se sitten siitä. ei tarvii nostaa eikä laskea veroprosenttia,sehän on hallituksen tavoite.
Mikä on maa, jossa ei ole Romaaniongelmaa? Se on Työmaa.
Sotkamossa lasketaan mutta täällä laitetaan jopa rakennusrekistereitä ajantasalle että saataisiin enemmän kiinteistöveroja kaupungin kassaan .
Olisiko kaupungin organisaatiossa kenties rakenteellisia ongelmia?.
Onneksi kaupunginjohtaja somettaa ja kiertää Suomea esiintyen maaseudun pelastajana. Näytöt näytöt vaan puuttuvat?
Hyvin on somettanutkin, kun ropottinavetoita nousee Kuhmossa kuin sieniä sateella. Eikä loppua näy.
Mahtaako nykyinen Kuhmon johtaja osata tehdä; rönttösiä, kala- ja lanttukukkoja?
Siinäpä hänelle vinkkejä, joista kuvia voisi someen laittaa.
Kekri on tulossa ja nälkä alkaa jo olla...