Minulla on Nissan Primera vm. 1998. Siinä on vikakoodien lukuun 14-pinninen ns. consult-portti. Löytyisikö jostain ohjeita vikakoodien lukemiseen, eli minkä pinnin takaa löytyy minkäkin asian vikakoodit?
Minulla on ohjeet ABS-koodien lukemiseen, kun niitä viime vuonna tarvitsin, ja vikakoodien lukeminen oli erittäin helppoa ja yksinkertaista, se onnistui pinnoittamattomalla paperiliittimellä (toinen pää abs-pinniin ja toinen maapinniin). Nyt pitäisi tarkistaa mahdolliset moottorin vikakoodit. Minkähän pinnin takaa ne mahtavat löytyä, ja minkälaisia koodeja sieltä mahdollisesti morsetetaan?
Vikakoodien luku consult-portista
Anonyymi
0
285
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215724- 601867
- 251339
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2101129- 741095
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531037Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661009Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.142993- 48958
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58955