Jos noi kirotut katit on pakko pitää taajamassa irti niin voisiko ne edes leikkauttaa??
Onko teillä mitään käsitystä siitä miten paljon löytyy villejä pentueita tuolta ulkoa? Ilmat alkaa viiletä, ne kuolee sinne. Kollien omistajan vastuulla on nämä kuolleet pentueet. Kyllä olisi sakkojen paikka tämmösillä irtokollien omistajilla, välinpitämättömiä ihmisiä.
Irtokissat
4
178
Vastaukset 4
- Anonyymi
Maailmassa on joitakin asioita mille EI vaan voida mitään.
Irtokissat on yksi näistä.- Anonyymi
Näin tuntuu olevan. Pitänee hommata loukkuja ja viedä kissat suoraan muualle.
Siinä sitten "omistajat" ehtii ja miettii missä se rakas kisumisu on. - Anonyymi
Oletko lukenut kampanjasta, jossa vapaaehtoiset joko kuljettavat leikkaamattomia kissoja leikkaukseen tai maksavat lekkauksia? Tämä on ihan Suomen laajuinen uusi kampanja ja jokainen voi osallistua omien kykyjensä mukaan. Kampanja lähti liikkeelle kuolleen kissanpennun kohtalosta. Asioille VOI ja pitää tehdä omien kykyjensä mukaan.
Toki tähän pitää panostaa valistuksen, pakollisen sirutuksen jne. muodossa ja keksiä lisäksi muita keinoja kunnes ongelma on selätetty, mutta koskaan ei pidä ajatella, etteikö maailmaa, Suomea ja Juankoskeakin voisi muuttaa paremmaksi paikaksi.
- Anonyymi
Missäköhän niitä villejä pentueita sitten piileksii taajama alueella? Yhtään semmosta en oo ikinä nähny.. Kotiin veisin ja hoitaisin jos vastaan tulis..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202482Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401682Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6651102- 1081022
- 71982
- 98936
- 48895
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk85780Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33746- 90732