Alkuperäiseen viestiketjuun ei jostain syystä pysty enää kommentoimaan (ei ole kommentoi nappia jota painaa, eikä selaimen päivittäminen auta mitään), joten perustan uuden ketjun.
Lainaus: "Ai sille on ilmoitettu kuormausraja vaikka rajan ylittäminen ei haittaa mitään ja onnistuu hyvin."
Vastaukseni:
Suomessa on lakisääteinen velvollisuus noudattaa EU:n venedirektiiviä kuten valmistajamaassa Ruotsissa, ja muissa EU:maissakin. Ko direktiivi vaatii valmistajaa ilmoittamaan kuormausrajan, joten sellainen on tässäkin veneessä. Laki tai direktiivi ei säädä mitään seurauksia sille että käyttäjä ylittää ko kuormausrajan, joten niin voi vapaasti tehdä niin tässä veneessä kuin muissakin ihan omalla vastuullaan.
Mitään teknistä estettä rajan ylittämiseen ei ole olemassa, vaan sellainen raja tulee vastaan selvästi myöhemmin siinä, ettei lentoon enää pääse, mutta uppoumavauhdilla voi liikkua varsin suurillakin ylikuormilla omalla vastuulla.
liukuva-sähkövene-on-mahdollinen-osa2
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1964852
- 373352
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.332877Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412758- 252408
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192098Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311800Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411742Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.801414