Tänak jättää Toyotan.

Tänak voittaa Rallin MM.
Siirtyy sitten ensikaudeksi Hyundai talliin.
Mäkisen kanssa meni sukset ristiin ja Tänak lähtee Toyotalta.
1979
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Mistä olet kuullut että tosi. Säähän juaruat kun akat, vaikka et tiedät asiasta enempää kun äiteskään.

Äänestä

Toyota on riisikuppi. Eihän sellaisella kukaan itseään kunnioittava rallikuski aja.

Sama pätee Toyota riisikupin siviilimalleihin.
Niiden ajettavuus on niin huono, että vain todelliset masokistit ajavat sellaisilla.

Äänestä
  • No mikä on hyvä, Audiiiiiii, Bemariiiii🤣🤣🤣🤣

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No mikä on hyvä, Audiiiiiii, Bemariiiii🤣🤣🤣🤣

    Veikkaan et mopoauto!

    Äänestä

Tämä on varma tieto. Ei mene Hyuandaille vaan Citroenille. Sebi menossa Fordille..

Äänestä
  • Joo, toi Hyuandai on sumutusta.

    Äänestä

  • Citroen onkin oikea ralliauto riisikuppi Toyotaan verrattuna.

    Citroen on koko 2000-luvun ylivoimaisesti menestynein valmistaja ja Citroenin ajettavuus sekä luotettavuus ovat täysin ylivoimaisia riisikuppi, tai mikä lie kanikoppi Toyotaan verrattuna.

    Citroenin jälkeen seuraavaksi menestyneimmät tallit ovat Peugeot, Vw sekä Ford.

    Äänestä

  • Ei vaan, tänak fordille, ja ogier toyotalle... tämä on varma tieto....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Citroen onkin oikea ralliauto riisikuppi Toyotaan verrattuna.

    Citroen on koko 2000-luvun ylivoimaisesti menestynein valmistaja ja Citroenin ajettavuus sekä luotettavuus ovat täysin ylivoimaisia riisikuppi, tai mikä lie kanikoppi Toyotaan verrattuna.

    Citroenin jälkeen seuraavaksi menestyneimmät tallit ovat Peugeot, Vw sekä Ford.

    Hei ranskatar, ota huomioon että riisikuppi on ollu vasta kolme vuotta mm- sarjassa 2000. luvulla...montas vuotta toi rättäri on ollu....?

    Äänestä

Tänak uusi maailmanmestari.
Loeb-Ogier 2004-2018 voittoputki päättyi.

1Äänestä

Mäkinen ja Toyota-tiimi teki kaikkensa että Tänakin suurin unelma toteutui.
Tänak siirtyy toiseen talliin ensikaudeksi.
Kyllä tekee pahasti Mäkistä ja Toyotaa kohtaan.

1Äänestä
  • Ei siirry pois Tojolta. Meek vai Latvala pois, siitä ei ole vielä virallista päätöstä.

    Äänestä

  • Niin, tai Tänakki piti yksi pystyssä tuon tallin. Ei tee yhtään pahaa, menee sinne missä paras ilmapiiri.

    Äänestä

SHITröään, kyllä naisetkin tietää

Äänestä
  • Miten Lada käynnistyy ?

    nikita nikita Rustsovf

    Äänestä

  • Se oli melkoinen moka rouvalta. Mistä ne talousrahat mahtavat tulla?

    Äänestä

Tuskin siirtyyTänak pois ykköskuskin paikalta. Toyotalla saa kaikki herkut autoonsa ensimmäisenä ja palkka on suurempi kuin olisi Hyundain tähtitallissa.

Toyotan isompi uutinen on mahdollinen satelliittitalli. Olisi todella mielenkiintoista seurata Katsutan ja Rovanperän otteita täyden WRC -rallikauden.

Äänestä
Aloittaja

Nyt on varmaa Tänak jättää Toyotan.
Ajaa ensikkaudella Hyundain WRC-autolla.

Äänestä

Toyota.Aitäh.Nägemiseni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ams- kirjoitti:

Tänak voittaa Rallin MM.
Siirtyy sitten ensikaudeksi Hyundai talliin.
Mäkisen kanssa meni sukset ristiin ja Tänak lähtee Toyotalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu