Todettiin reilu viikko sitten, lääkäri määräsi spiriva respimat sumutteena, vaikutuksesta ei havaintoa vai näkyykö myöhemmin, on ollut tänvuotta inhottava yskä, yskälääke ei auta.
Niin onko kellään kokemusta tuosta spriva sumutteesta.
Keskivaikea keuhkoahtautuma
Anonyymi
2
159
Vastaukset
- Anonyymi
Käytin yhden inhalaattorillisen, mutta ei ollut mainittavaa apua.
- Anonyymi
Onko spriva respimat reseptitön ?
Onko mitää reseptitöntä joka auttaa hengenahdistukseen
paitsi Medipekt yskänpillerit, ne auttaa minua, puolikaskin,
koska en voi Ventolinea käyttää,
saan siitä sydänoireita tunneiksi.
Mulla ei ole vielä diagnoosia muuta kuin "määrittelemätön keuhkosairaus".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1924764
- 383331
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.312844Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412758- 252388
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192058Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311790Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391735Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.801404