Säyneisissä kerrostalo purettu?

Anonyymi

Onko Säyneisissä jo purettu kerrostalo As. Oy Pankkitörmä ja mikä tämän talon tarina oikein on?

5

183

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten voi olla mahdollista, että juankoskelainen isännöitsijä hakee konkurssiin 23 huoneiston taloyhtiön jolla on velkaa vain 113.00€ ?
      Taloyhtiöhän saa tulonsa perittävistä yhtiövastikkeista. Olivatko osakkaat varattomia, kun vastikkeita ei saatu perittyä?
      Liittyykö As Oy Pankkitörmän konkurssiin konkurssirikos? Konkurssiasiamiehen olisi syytä tutkia tapaus vastasuuden varalta.

      • Anonyymi

        Jospa talossa ei ollut asukkaita.


      • Anonyymi

        Tai, jospa osakkaita ei löydetty?
        Onkohan ollut sitten muita velkojia? Sähköstä, vedestä, kiinteistöverosta ym?


    • Anonyymi

      Jokuhan ne osakkeet omisti. Tuskin isännöitsijä omisti mitään. Osakkeenomistajat menettivät asunnot ja sijoittamansa rahat konkurssin myötä.

    • Anonyymi

      Esimerkkitapaus huonosta As.Oy:n hallinosta ja isännöinnistä. Kuka oli Pankkitörmän isännöitsijä? Kiinteistöliiton suosituksen mukaan isännöintitoimi tulisi kilpailuttaa joka toinen vuosi taloyhtiössä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8108
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3912
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1380
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      33
      1224
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1109
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      980
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe