Toyota-miesten aivan hirveä naurun remakka

Tekniikan Maailma heitti vitsin:

"Škoda Octavia – Menestysmallin uusi ja parannettu painos on huolestuttava kilpailijoiden kannalta."
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Se hetki, kun Skeida octaviasta tulee maailman myydyin automalli, niin vaihdan sitten siihen välittömästi, En ennen.

Äänestä
  • Noo, se on kuitenkin Suomen myydyin automalli.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Noo, se on kuitenkin Suomen myydyin automalli.

    Ja HK:n sininen jauho/kamara "makkaran" suosio kertoo loput suomijunttien arviointikyvyistä.

    Äänestä

Eihän Skoda edes ole mikään auto. Se on vain neljä pyörää ja loora jolle on aina naurettu ja tullaan nauramaan.

Äänestä

Voi olla ja onkin hyvä auto tuo skoda.
Mutta joku siinä on että ei iske muuten.
Tylsän näköinen..

Äänestä

Tänään oli tuore Ocu ajossa, TSI ja DSG oli karmea kokemus. Ajoasentokin hirveä säädöistä huolimatta ja penkin istuinosa lyhyt, miten ne lehdet kuitenkin kehuu näistä niitä? Onko aina jokin lisävarustepenkki testiautoissa jne.

Äänestä
  • Oletko siellä ahtaassa tojotassa kasvanut kieroksi kampuraksi, ei oikene enää koivet tilavassa skodassakaan semmoista se aasialaisella itäautolla ajo tuottaa ..

    Äänestä

  • No tottakai kävit tänään koeajolla. Sullahan on muutenkin laskujeni mukaan ainakin 27 Skodaa ja lukemattomia koeajolenkkejä.

    Äänestä

Kuulkaa nyt pojat kun vanha Toyo-setä kertoo että, Skoda on auto siinä missä toyotakin.

Äänestä
  • Et voi olla Toyotan omistaja. Vaikutat aivan liian fiksulta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Et voi olla Toyotan omistaja. Vaikutat aivan liian fiksulta.

    Kiinni jäin. mulla on oikeasti Bentley.

    Äänestä

Teroilla on synnynnäinen alemmuuskompleksi, kaverit eivät pidä tasavertaisena.

Äänestä
  • Meillä on nyt 12: sta uutena ostettu auto menossa. Yksi niistä oli Octavia. Ei mitään vikaa, Volkkarikonsernin autoja ollut monia, nyt Tiguan. Keväällä olin / olimme 3 viikkoa Ruotsi Norja matkalla. Norjan Trondheimissa on Scandic hotelli Nidelven. Hotellin aamiainen on valittu 13 kertaa Norjan parhaimmaksi. Lofooteilla on Thon hotelli jossa on samantasoinen aamiainen. Katselin tuossa matkaa autolla maaliskuussa Fär saarile, ilmat ei ole silloin hyvät mutta silloin sinne olisi mahdollisus mennä, Tiguanilla. laiva lähtee Tanskan yläosasta. Tähän mennessä olen kehdannut mennä paikkaan kuin paikkaan Volkkari konsernin autoilla, mutta en menisi Tojotalla, koska häpeäisin suunnattomasti. Niin se vain on, että Tojotalla mennään mäkkärille.

    Äänestä

Toyota hybrid ovi pellit rämisee nopudessa 80 sen takia nopeus rajoutettu.MUILLA HYBRIDEISSÄ EI NOPETTA RAJOUTETTU.Toyotan ovipellit ei pokkausta sisä melu jopa 200db aivan järkyttävä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tekniikan Maailma heitti vitsin:

"Škoda Octavia – Menestysmallin uusi ja parannettu painos on huolestuttava kilpailijoiden kannalta."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu