Huono provikka malli

Anonyymi

Oon tällä hetkellä duunissa ihan puhelinmyynnissä jossa saa parhaimmatkin myyjät painaa perseensä irti ylitöillä et saa viikosta edes provikkaa 20€ (viikon myynneistä lasketaan provikat), tuote on sinäällään ihan mahdollinen myydä mutta sen kate on niin surkea että saa oikeesti painaa nii saatanasti duunia että tekisi mieli vaihtaa työpaikkaa (olen koeajalla), muuten täällä on hyvä meininki ja työporukka mutta kaikki repii hiuksiansa irti provikkamallin takia.

Plus siis pohja palkka on aivan kamala joten tää on aika tasapainoilua onko köyhyysrajalla vai ei, kokeneena myyjänä ajattelen vakavasti vaihtoa takasin kasvokkain myyntiin

5

165

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmaan kannattaa jos et saa puhelimessa myytyä. Ei se kyl kerro välttis tuotteesta tai firmasta vaan puhelinmyyntitaidoistasi.

      Kaikki ei vain hoksaa mistä puh myynnissä kyse. Ei sekään haittaa. Mielenkiinnosta, minkä hintainen tuote ja paljonko on provikka keskimääräisestä kaupasta?

      • Anonyymi

        Yhdestä kaupasta et saa senttiäkään provikkaa, viikon myynneistä maksetaan viikon provikka ja jos myyt firmalle tonnin edestä tuotetta saat 20€ provikkaa.

        On sitä myyty reilusti yli tonnillakin mut provikat on sillon viikossa parhaillaan ollut 100€ .


    • Anonyymi

      Mitä te sitten myytte jos kauppa käy ja kate on paska?

      • Anonyymi

        Lisäturvia


    • Anonyymi

      ookkona oulusta,pelekääkkönä polliisia, ookkona lehtien tuputtaja? nyt suapi lehet ilimaseks ku puusta putos viimosetki lehet muaha.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      138
      887
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      657
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      588
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      553
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      57
      509
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      472
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      445
    Aihe