Lammin Ikkunat ja Ovet .. Sutta ja sekundaa !!!

Anonyymi

Ihmettelen suuresti Lammin Ikkunat ja Ovet firman toimintaa. Tilasimme taloyhtiöön kyseisen firman kautta ulko-ovet. Valitsimme ovimallin heidän paperisesta esitteestä. Ovet toimitettiin ja asennettiin ihan ajallaan.

Mutta ovien lasiaukot oli ihan eri levyiset kuin mitä esitteessä , eli tehtaalla tehty sutta ja sekundaa.. Tietenkin tästä reklamoitiin. Vastasivat reklamaatioon että asiakasmitoituksesta johtuen oven mittasuhde voi poiketa esitteen kuvista.
Sen mukaan siis tekevät ovet "mitä nyt sattuu tehtaalla tulemaan tyylillä"

Taloyhtiössä päätimme vaatia 6% alennusta , koska ovet ovat näkyvästi erilaiset kuin mitä oli tilattu. Taloyhtiön ovet ovat mitoiltaan heidän vakiomittojen isommasta päästä. Kuitenkin lasiaukot ovat nyt paljon leveämmät kuin esitteen kuvassa oli.
Nyt näyttää etteivät myönnä virhettään , eikä mitään hyvitystä tule !

Todennäköisesti on muita oven valmistajia , jotka tekee ovet tilauksen mukaisesti ja tarvittaessa ottavat reklamaation tosissaan. Varmasti tämäkin firma joskus onnistuu ja menee tilaus ihan oikein, mutta ihmettelen miksi näin pientä vaatimusta ei oteta tosissaan ja myönnetä virhettä joka ihan selvä!

Kannattaa miettiä tilaatko ovia tai ikkunoita Lammin Ikkuna Oy yritykseltä !
En tosiaan suosittele !

1

699

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itselle juuri kyseisestä firmasta tuli uudet ikkunat. Laatu järkyttävän huono mutta tarkastaja totesi, että ikkunoita pitää katsoa pilvisellä säällä🤣
      Mapsissa Lammin ikkunoiden sivulla kuvia nähtävissä...käy tykkäämässä👍

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      106
      3761
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3193
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      230
      2809
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      39
      2366
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      35
      1676
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      24
      1486
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1476
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      14
      1361
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      18
      1335
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1271
    Aihe