rankaisi pahiten yli 55 vuotiaita. tietty rankaisi koska yli puolet on sellaisia jotka eivät edes töitä halua. kannattaisi satsata niihin jotka tosissaan töitä haluavat. tunnen monia jotka tahallaan yrittävät laistaa töihin joutumisen, itseni mukaan lukien.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Juu- Suomen työelämässä on jo 80-luvulta alkaen ollut ilmiöitä, joiden vuoksi moni ei enää halua työelämään.
- Anonyymi
Kuka nyt niin tyhmä olisi että paskaduuniin vapaaehtoisesti haluaisi mennä?
Nykyiset "työpaikat" ovat vuokrafirmojen paskaduuneja missä maksetaan alinta mahdollista palkkaa ja työnkuva on mallia apupoika antero ja firman paskaduunit lykitään ulkoistuksena tälle apinan virkaa suorittavalle hönölle.
Yli 50-vuotias kyllä jo osaa ja tietää kun on tehnyt ihan normi palkkatyötä jo 20-30 vuotta eikä lähde riistettäväksi ellei sitten ole perseaukinen luuseri.
Elämässä on muutakin kuin paskaduunit hautaan saakka! - Anonyymi
Elämässä on paljon muutakin kuin työssäkäynti. Vaan jos työssäkäynti on mielekästä, niin kannattaa käydä töissä.
- Anonyymi
Mehiläisen ja Pihlajalinnan yhdistymisestä löytyy paljon riskejä, kun sote-alan ketjuuntuminen kiihtyy ja kilpailu vähenee. Valinnanvapaus voi vähentyä niin potilailla, kunnilla kuin työnantajillakin.Mehiläinen ja koko pihjalaLinna täytyy lopettaa! Suuret mielenosoitukset ryöväreiden alas ajamiseen alkaa!
- Anonyymi
Kalliiksi tulee myös veronmaksajille yksityiset terveydenhoito laitokset.
Samoin vakuutusyhtiöille, kun kokeita otetaan tulojen maksimoimisekai.
Samalla tavalla siellä joutuu juoksemaan moneen kertaan kuin julkisellakin puolella. - Anonyymi
Silloin vuosikymmeniä sitten, kun suomalainen työelämä oli asiallisella tasolla, niin kyllä jokainen työpaikan saanut otti työpaikan vastaan innokkaasti.
- Anonyymi
Vielä 1970-luvulla työ tehtiin perusteellisesti ja hyvin, mutta noin 1985 alkaen tavoitteena oli, että työt tehdään mahdollisimman nopeasti. Jokainen tietää, mikä on nopean työn lopputulos.
- Anonyymi
Mitä jos opettelisitte kirjoittamaan oikeaan palstaan?
Vai vainko Naantalin yli 55-vuotiaita tarkoititte?
Tietääkseni Naantalilla ei ole erikseen mitään sääntöjä juuri yli 55-vuotiaita varten. Annahan tulla vastausta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu561314- 25947
- 68782
- 64758
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69728- 47714
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131655Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.10622Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31595Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i12595Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45548- 4532
- 76527
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �125527Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24493- 89468
- 36455
Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113454- 16451
- 36447