rankaisi pahiten yli 55 vuotiaita. tietty rankaisi koska yli puolet on sellaisia jotka eivät edes töitä halua. kannattaisi satsata niihin jotka tosissaan töitä haluavat. tunnen monia jotka tahallaan yrittävät laistaa töihin joutumisen, itseni mukaan lukien.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Juu- Suomen työelämässä on jo 80-luvulta alkaen ollut ilmiöitä, joiden vuoksi moni ei enää halua työelämään.
- Anonyymi
Kuka nyt niin tyhmä olisi että paskaduuniin vapaaehtoisesti haluaisi mennä?
Nykyiset "työpaikat" ovat vuokrafirmojen paskaduuneja missä maksetaan alinta mahdollista palkkaa ja työnkuva on mallia apupoika antero ja firman paskaduunit lykitään ulkoistuksena tälle apinan virkaa suorittavalle hönölle.
Yli 50-vuotias kyllä jo osaa ja tietää kun on tehnyt ihan normi palkkatyötä jo 20-30 vuotta eikä lähde riistettäväksi ellei sitten ole perseaukinen luuseri.
Elämässä on muutakin kuin paskaduunit hautaan saakka! - Anonyymi
Elämässä on paljon muutakin kuin työssäkäynti. Vaan jos työssäkäynti on mielekästä, niin kannattaa käydä töissä.
- Anonyymi
Mehiläisen ja Pihlajalinnan yhdistymisestä löytyy paljon riskejä, kun sote-alan ketjuuntuminen kiihtyy ja kilpailu vähenee. Valinnanvapaus voi vähentyä niin potilailla, kunnilla kuin työnantajillakin.Mehiläinen ja koko pihjalaLinna täytyy lopettaa! Suuret mielenosoitukset ryöväreiden alas ajamiseen alkaa!
- Anonyymi
Kalliiksi tulee myös veronmaksajille yksityiset terveydenhoito laitokset.
Samoin vakuutusyhtiöille, kun kokeita otetaan tulojen maksimoimisekai.
Samalla tavalla siellä joutuu juoksemaan moneen kertaan kuin julkisellakin puolella. - Anonyymi
Silloin vuosikymmeniä sitten, kun suomalainen työelämä oli asiallisella tasolla, niin kyllä jokainen työpaikan saanut otti työpaikan vastaan innokkaasti.
- Anonyymi
Vielä 1970-luvulla työ tehtiin perusteellisesti ja hyvin, mutta noin 1985 alkaen tavoitteena oli, että työt tehdään mahdollisimman nopeasti. Jokainen tietää, mikä on nopean työn lopputulos.
- Anonyymi
Mitä jos opettelisitte kirjoittamaan oikeaan palstaan?
Vai vainko Naantalin yli 55-vuotiaita tarkoititte?
Tietääkseni Naantalilla ei ole erikseen mitään sääntöjä juuri yli 55-vuotiaita varten. Annahan tulla vastausta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi241496Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681357- 961161
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R731082Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84779Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29738Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48727Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43646- 63646
- 38629