Niin monta kertaa estot ovat osoittautuneet ylitsepääsemättömiksi, ja on jätetty tutustumatta. Selvästi on ollut kiinnostusta välillä sieltä toiseltakin puolelta, mutta kumpikaan ei ole koskaan uskaltautunut aloitteeseen.
Ja näin ovat vuodet vierineet ohi. Pian lennämme eri suuntiin, emmekä kenties enää koskaan tapaa. Mutta estot eivät anna periksi.
Ja näin ovat vuodet vierineet ohi. Pian lennämme eri suuntiin, emmekä kenties enää koskaan tapaa. Mutta estot eivät anna periksi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Estoinen ei kanna kyllin suurta huolta lajin säilymisestä. Jos kaikki olisivat niin estoisia, että eivät kykenisi lähestymään sen takia vastakkaista sukupuolta, kuolisimme sukupuuttoon.
Ja olisikohan se ihmisten sukupuuttoon kuoleminen kovinkin suuri menetys universumille ? Mitä luulet? Jääkö joku itkemään meidän perään?
Ei kukaan.
Omasta puolestani olen Kuvosen Hellin kanssa samaa mieltä. Mitään vahinkoa ei synny, kun jäjelle jää vain nynny. (Eiks tullu hiano riimi)
pieneen humalaan.huom.pieneen,koska tarkoitus olisi myös pystyä nauttimaan toinen toisistanne.tämä EI saa jäädä tapahtumatta.