Kuvitteletko oikeasti saavasi suhteen aikaiseksi palstalla?
Oikeastiko kuvittelet
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mistä edes kuvittelet moista?
Asiat tapahtuvat ihan tuoll irl jos ovat tapahtuakseen..
Kuka tässä kuvittelee ja mitä...
Teiltäkö puuttui se "taloudenhoitaja".
Kyllä täällä kuvittelijoita riittää! Ehdotettu on...
Haaveilen vain auttaa jaksaa paremmin, kun haaveilen hänestä😊🤪
No en.😂 Siksi kerroinkin kesällä hänelle tunteistani.
Ensin, reilu vuosi sitten, hämmennyin tunteistani ja tarvitsin palstaa purkamaan tunteita ja huonoa parisuhdettani. Seuraavaksi keräsin rohkeutta aloitteeseen, ja pohdin omaa oikeuttani onneen ja moraalisia seikkoja. Noita ajatuksia puin täällä.
Tein ensin päätöksen lähteä parisuhteestani ja sen jälkeen kerroin tunteistani. Siitä kun päätin kertoa, meni useampi viikko kun kerroin ja myös parisuhde asian selvitys joutui odottamaan suunniteltua pidempään kun en saanut puolisoa yksinkertaisesti kuuntelemaan. Tunteista kertomiseen piti kerää uskallusta ja taas parisuhdeasian sai käsittely oli aika voimia vievää (toinen ei suostunut keskusteluun kun pakolla).
Olen täällä vielä kesän vastauksesta johtuen ja koska vuorovaikutuksemme ei juuri muuttunut. En elä elämäntilanteessa, jossa olisi kiire. Joudan katsomaan kehittyykö tilanne johonkin suuntaan.
En ainakaan minä enkä ole ikinä edes ajatellut mitään sellaista. :D
Palstasuhteet ovat parhaita kun voi jutella täydelliselle mielikuvituspoikaystävälle.
Aivan. Oikeassa elämässä, kun on matkaa hänen luokse.
Kyllähän se auto kulkee sinne saakka. Mikä estää. Voin tulla heti kun vaan pyydät.
Kenelle kirjoitat?
Sitä on lahnoja jotka eivät keksi elämälleen muuta sisältöä kuin virtuaalin ja toiset elävät aktiivisesti ja uhraavat ehtiessään pari ajatusta virtuaalimaailmaan.
Moi vaan. Öit' kiireisen päivän päälle. Pusi.