Mulla on molemmissa jalkapohjissa syyliä, jotka ei tunnu hoidoilla talttuvan. Nyt en kuitenkaan hae apua niiden hoitoon.
Opiskelen teatteria ja harrastan sirkusta, ja tätä kautta minua lähes päivittäin kehotetaan olemaan palain jaloin. Varsinkin sirkuksessa se on monissa kohdissa välttämätöntä. Vähintäänkin joudun kiusalliseen tilanteeseen, jossa ihmetellään että miksen ota sukkia pois vaikka pyydettiin. Ja siis todellakin haluaisin. Paljain jaloin oleminen on ihanaa. Muta en halua tartuttaa kaikkia. Mitkään teipit ei tosiaan näiden lukuisien syylien päällä pysy siinä härveltäessä.
Eli kaipaisin mielipidettä siitä että voinko vaan ronskisti olla välittämättä ja ottaa ne sukat pois vai kärventelenkö seuraavat vuodet tätä vapautta kaihoten?
Syylät ja paljaat jalat
2
132
Vastaukset
- Anonyymi
Terveyskeskuksessa opastettiin, että ei tarvitse tehdä mitään jos jaloissa syylät voi käydä kaikkialla paljain jaloin.
- Anonyymi
Itse kärsin vuosikymmeniä samasta vaivasta ja olinkin jo luovuttanut, kun mikään ei auttanut.
Haluan kuitenkin jakaa helpon konstin päästä niistä eroon vaikket niitä halunut.
Ihan muuta asiaa hoidin ja laitoin vadin pohjalle pari senttiä vettä ja saman verran väkiviinaetikkaa tavallista sellaista. Ja liotin jalkapohjia n. 10 min useana iltana vedessä.
Yllätyksenä huomasin, että kaikki syylät oli jonkin ajan kuluttua tipotiessään.
Suosittelen 👍
Oli niin hyvä konsti ja halpa, et oli ihan pakko jakaa. Kärsin sentään vaivasta vuosikymmeniä ja luulin ettei mikään auta.
Myöhemmin luin, että joku jalkahoitaja on myös sitä suositellut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761320Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109853
- 73846