mahdollisuutta puhua? Ja haluaako hän edes? Arki on sitä todellisuutta mitä eletään. Kaikki muu on vain ohimenevää.
Onneksi nähdään vielä, mutta saadaanko
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Niin totta.
Silloin, kun on vähän allapäin niin on vaikea kirjoittaa tänne mitään positiivista. Sensijaan arkielämässä sopivlta taholta tuleva puhuminen olisi kiinnostavaa!
Ei puhuminen vahingoita ketään. Ihmisten pitäisi puhua tunteistaan, mutta ei. Sitä pidetään heikkoutena edelleenkin. Itseasiassa tunteista puhumisesta saa voimaa ja itseluottamusta.
Samoin ajattelen, toivottavasti haluaa? Minä ainakin haluan. Eihän kaikki mene alussa yksiin, mut keskustelu yhteys mahdollistaa näkemään myös toisella tavalla asioita, ettei ole vain se oma näkemys ja oletus jostain muusta?
Toivoa hyvä pitää yllä ja malttia oltava, samoin kuin joustavuuttakin. Mitään ei kannata pitää itsestään selvänä. Ymmärrystä ymmärtämään myös uusia asioita. Annos positiivisuutta on hyvästä🤗
Jes, olen ajatellut aivan samoin. Tässä ajattelen yhtä miestä, joka on mulle kovin tärkeä.
Minulla taas on nainen mielessä, tärkeäksi koen, mut on pelkoa myös epäonnistua, siksikään ei uskalla liikaa haaveilla, epävarma olo tulevasta?
Jos vierellä oma vahti, niin ei ole mahdollisuutta puhumiseen. Eli arkea jatketaan, mikäli ei oikeasti ole tarvetta enempään.
Mitä tarkoitat ohimenevällä? Minkäänlaista toista tarkoituksella satuttavaa toimintaa ei saa anteeksi.
Asianajajan välityksellä ehkä jos on aikaa. Jospa minä odotutan muita vuorostani vaikka viisi vuotta.
T h r j