Tyhmiä kysymyksiä

Gladrissa

Moi, olen nyt pian lähdössä shanghaihin, ja en ole vieläkään oikein varma paljonko rmb on euroissa, sen kurssihan on liitoksissa yhdysvaltain dollariin muttakun en tiedä siitäkään missä suhteesa se on.

Käsitykseni mukaan 1€ = 10rmb olenko lähellä oikeaa?

Onko tietoa paljonko kameran muistikortit tuolla maksavat? Entä aa-paristot? Entä miten on vaatteitten laita, farkkujen koko on noin 34 ja muitten vaatteitten L. löytyykö tämän kokoisia vaatteita hyvin?

Mitkä olisivat sellaiset nähtävyydet joita ehdottomasti suosittelisitte katsomaan? Itse olen miettinyt ainakin jade boddhaa, oriental perl toweria, yuyuanin puutarhaa ja sitä isoa merivesi akvaariota, olsiko muita mielenkiintoisia?

4

1047

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Shekou

      1 euro on 10 yuania suurinpiirtein.

      Sain muistikortin 250 yuanilla, 128mb. Patterit on halpoja, osta ihmeessä patterilaturi Kiinasta ja siihen parit patterit ja lisäksi pistotulppa-adapteri.

      Löytyy ainakin sinun kokoiselle hyvin vaatteita, itselleni ei tahtonut ainakaaan housuja ensin löytyä, piti ottaa aina suurinta kokoa eli 170cm-175cm vaikka olen alle 170cm... mutta en ollutkaan Shanghaissa vaan etelä-Kiinassa.

      Vinkkinä että älä pakkaa liikaa omia vaatteita mukaan, kaiken voi ostaa paikan päältä...

    • kokemuksia

      Olikohan shekou huumorimielellä? Mun neuvo olisi päinvastainen L-kokoiselle: Varaudu omilla vaatteilla hyvin. Kaikkea muuta voit ostaa, muttet isoja vaatteita Shanghaista

      • Shekou

        tarkoitin, että hänelle löytyy farkkuja koosta 34.


      • Farkuista
        Shekou kirjoitti:

        tarkoitin, että hänelle löytyy farkkuja koosta 34.

        34 tarkoitti tuumaleveyttä!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      56
      3426
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2806
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      148
      2610
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2311
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      357
      2033
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      154
      1678
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1495
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1328
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      38
      1293
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1164
    Aihe