Nytpä siellä aletaan kuulemma suunnitella ah-stadionin kehittämistä liittyen varuskunta-alueen tulevaan käyttöön.
Tämähän lienee ollut tähtäimessä jo silloin kun kunta etuosto-oikeuttaan käytti, ettei olisi primus motorina ollut itse Mr. Jäähdytettylatu valtuustokätyreineen?
Jos ennustus sallitaan, niin tämä tulee veronmaksajille vielä kalliiksi ja tullaan näkemään sellainen persmäki että kuntaliitosta kohta rukoillaan jos joku vaan vielä huolisi.
Stadion liittyy varuskunta-alueen käyttöön
Anonyymi
1
140
Vastaukset
- Anonyymi
Stadionin oheen kehitetään nyt näköjään majoitustiloja, ravintolatiloja, asuntoja ja ties mitä. Aiemmin listalla on jo ainakin hotelli-kylpylä ja lomakylä.
Onko kunnanjohtaja löytämässä Kiinasta jonkun rahoittajan näille pisneksilleen?
Ja kyllähän kunta osallistuu ainakin infran rakentamiseen?
Ohjemaakin on suunniteltu, marjojen keruuta, sienestämistä, metsässä haahuilemista ja tärkeimpänä ampumahiihtoa.
Miksi muuten Suomen ampumahiihtäjät eivät harjoittele tällä stadionilla, edes Mäkäräinen? Nytkin ovat jossain Lapissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392783Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702402Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261456- 1161144
- 991099
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13982Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62854Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.291847