Nytpä siellä aletaan kuulemma suunnitella ah-stadionin kehittämistä liittyen varuskunta-alueen tulevaan käyttöön.
Tämähän lienee ollut tähtäimessä jo silloin kun kunta etuosto-oikeuttaan käytti, ettei olisi primus motorina ollut itse Mr. Jäähdytettylatu valtuustokätyreineen?
Jos ennustus sallitaan, niin tämä tulee veronmaksajille vielä kalliiksi ja tullaan näkemään sellainen persmäki että kuntaliitosta kohta rukoillaan jos joku vaan vielä huolisi.
Stadion liittyy varuskunta-alueen käyttöön
Anonyymi
1
118
Vastaukset
- Anonyymi
Stadionin oheen kehitetään nyt näköjään majoitustiloja, ravintolatiloja, asuntoja ja ties mitä. Aiemmin listalla on jo ainakin hotelli-kylpylä ja lomakylä.
Onko kunnanjohtaja löytämässä Kiinasta jonkun rahoittajan näille pisneksilleen?
Ja kyllähän kunta osallistuu ainakin infran rakentamiseen?
Ohjemaakin on suunniteltu, marjojen keruuta, sienestämistä, metsässä haahuilemista ja tärkeimpänä ampumahiihtoa.
Miksi muuten Suomen ampumahiihtäjät eivät harjoittele tällä stadionilla, edes Mäkäräinen? Nytkin ovat jossain Lapissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992065Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881876Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3271696Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht911231- 311227
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651052- 511047
- 581028