Ostin tyhmyyksissäni tänään eräältä "ikämieheltä" vuosimallin 68 Tunturin. Ollut tallin ylisillä viimeiset 30 vuotta, pölyinen ja kumit tyhjänä.
Toin sen puhdistamattomana kotiin pakettiautolla ja ajattelin laittaa myyntiin. Maksoin itse siitä 50 euroa, saako siitä edes omiaan pois? Käyntiin en yrittänyt, mutta otin tulpan pois ja varovasti polkaisin, tuntui ainakin mäntä liikkuvan. Voi perhana, kaikkeen sitä kätensä iskee.
Tunturi pappa -68
4
60
Vastaukset
Loistokaupat teit, ysärillä tuolla hinnalla sai helposti mutta nykyään nuo ovat oikeita aarteita.
- Anonyymi
Saat satasen siitä... mistä tuun hakeen ??
- Anonyymi
Saat 6800€ ja tuon minun BMW 320 vm -2015 käykö?
Jos ei riitä saat panna tuota mun muijaa ja kahta tyrtärtä, jos sekää ei piisaa saat vielä pojaltakin pakoputken aukasta? - Anonyymi
Pesin mopon tänään ja putsasin bensatankin. Vaihdoin öljyt ja pistin öljyä hiukan tulpan reijästäkin, alkoi pyöriä ihan mukavasti. Uusin tulpan ja uutta bensaa tankkiin, käy muuten tosi hienosti.
Nyt kun tiedän sen toimivan, laitan uudet ketjut ja vaihdan uudet vaijerit. Renkaisiinkin pistän vielä rahaa ja sehän on kuin uusi. Mittarikin toimii, ajettu 5342km, sehän on vasta sisään ajettu. Työkalut satulan alla taitaa olla käyttämättömät. Tästähän tulee, taikka onkin jo, oikea museopeli. Liityn varmaan Halvatun pappoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2223227Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3492896Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.771822Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601738Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591632Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,31438- 1221426
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121423Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4511322Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171310