Mä maksaisin ekana pari laskua, kävisin Alkossa ja laittaisin loput rahat pankkiin. Sitten unohtaisin koko jutun. Tänään lottosin ensimmäistä kertaa, piti kokeilla. Enää en lottoa, tulipa jotain taikka ei. Oletteko ikinä voittaneet lotossa?
Kysely! Jos voittaisit lotossa, niin mitä tekisit?
16
465
Vastaukset
- Anonyymi
Laittasin rahat viinaan ja naisiin.
Jos jotain jäisi yli, niin ne laittasin turhuuteen. - Anonyymi
Menisin ekotorille, 9e päivä.
- Anonyymi
Ottaisin loparit, myisin taloni ja muuttaisin Tampereelle. Tosin nämä aion kohta tehdä muutenkin.
- Anonyymi
Ostaisin Toivakan jukalle uudet tekohampaat.
- Anonyymi
Ottaisin töistä loparit samantien. Akka pihalle ja tsekkiläisiä pirivosuja tilalle. Auton hävittäisin ja ajelisin vain takseilla. Koska olisin koko ajan kännissä.
- Anonyymi
lottovoiton jälkeen yrittäisin mölnlyckelle töihin. sitten yrittäisin saada kämpän peitsarista siitä kylmäaseman vierestä. ei sitä elämässä korkeammalle voi päästä. siinä olisi kaikki mitä ihminen ikinä tarvitsee. niin ja akka lähtisi luiskaan saman tien ja itärajan takaa tulisi uusi vaimo joka viikko. suomalaisia akkoja en huoli. saatanan rumia ja valittavat kaikesta.
- Anonyymi
jos voittaisin ,minulle varmaan kävisi niinkuin silvennoiselle:
https://www.youtube.com/watch?v=oO54r2tDwDE- Anonyymi
Rakastelisin naisen kanssa ja muuttaisin otavaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rakastelisin naisen kanssa ja muuttaisin otavaan.
En kertois kellekään. Eläisin entistä nuukemmin ja ostaisin Corollaan pinnoitetut renkaat. Tallinnan risteilyllä vois käydä, jos saa halvan hytin. Omat eväät mukaan sinnekin, mihinkään buffetiin nyt rahoja laittamaan.
- Anonyymi
jos voittaisin eurojackpotista 100 miljoonaa, ostaisin mikkelin kaikki firmat ja antaisin potkut jokaiselle ja sen jälkeen kaikki ekotorille töihin 9 e/ päivä.
- Anonyymi
Mikkelin naiset käy kuumana, kun kertoo olevansa ekotorilla hankkeissa ja saa viikkoon 45 egee. Ei ole pulaa petiseurasta.
T: EkoAlfaUros
- Anonyymi
gold diggereitä kun ovat.
- Anonyymi
Maailman laajuiset tutkimukset osoittavat, että lähes kaikki lottovoiton saaneet ovat onnettomampia voiton jälkeen, kuin ennen sitä. Ei kannata siis toivoa lottovoittoa. Jos haluat kuitenkin riivata itseäsi manaajan lailla ja voitat, niin luovuta kaikki rahasi pois. Anna rahasi naapureille ja kissoille ja koirille. Sukulaisille älä anna mitään. Kerro heille, että voitit, mutta päätit ettet anna heille mitään. Voittajille lähes kaikille tulee pelkotiloja, että rahat häviää tai itse sairastuu tai käsi alkaa kippaamaan kurkkuun viinaa tahtomattaan ja muita vastaavia. Parempia pysyä köyhänä ja olla ekotorilla töissä parin vuoden välein.
- Anonyymi
kyllä nyt kun tarkemmin ajattelen niin jos voittaisin lotossa antaisin rahat sinulle, olet ne ansainnut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kyllä nyt kun tarkemmin ajattelen niin jos voittaisin lotossa antaisin rahat sinulle, olet ne ansainnut.
Kiitos. Pitäisin rahat. Koska teknisesti en ole itse niitä voittanut, vaan lottovoitto ikään kuin lahjoitettiin minulle ja siitä ei ole tutkittua näyttöä, aiheuttaako siirretty lottovoitto samat ongelmat kuin oma lottovoitto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos. Pitäisin rahat. Koska teknisesti en ole itse niitä voittanut, vaan lottovoitto ikään kuin lahjoitettiin minulle ja siitä ei ole tutkittua näyttöä, aiheuttaako siirretty lottovoitto samat ongelmat kuin oma lottovoitto.
Voittaakseni lotossa minun olisi ensin tietysti harrastettava lottoamista jota en ole aikeissa aloittaa. tämä valitettavasti vähentää entisestään mahdollisuutta melkoisesti.
Ilmainen limanuljaska bisnesvinkki:
Helppoa rahaa saattaa saada melko helposti myymällä hyväuskoisille tolvanoille unelmia rikkauksista,luksuselämästä tai suosiosta, muotoilla myyntilauseet siten että ne voi tulkita monella tavalla ja kun pettyneet syytttävätvalheellisesta mainonnasta voit vedota väärinymmärtämiseen
there is sucker born in every minute, kuten varmasti monet kovemman luokan bisnesäijät tietävätkin ;)
Viehettä vaan koukkuun ja bisnestä tekemään !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4083187Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k882348Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12319Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll211990Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1811504Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel111347Sukupuolen merkitys elämässäsi?
Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el2011139Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,441082- 92979
Iltalehden evästeasetukset
No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee119962