Anonyymi kitinä ja valitus netissä

Anonyymi

Onnittelen suomi24 -painikansaa ja taustajoukkoja (en siis kohdista tätä itse urheilijoihin). Olette lukemani perusteella Suomen eripuraisin, ”nettiviisain”, kateellisin, paskaapuhuvin, selkäänpuukottavin ja kieroselkäisin nettiurheiluporukka. Pitäkää asenne, sillä judokansa on hiipinyt jo lähelle ja vaarassa ohittaa painin nettiasiantuntijat.
”Hienoa” nähdä kuinka lajin taustalla häärivät tekevät kaikkensa, että urheilijoilta vedettäisiin mattoja jalkojen alta. Onneksi molemmissa edellä mainituissa lajeissa löytyy vielä poikkeuksia, jotka saavatkin sitten sitä kuraa niskaansa oikein kunnolla ja tietenkin anonyymisti selkään puukottaen.
Surullista nähdä kumpi edellä mainittu laji tuhoutuu ensiksi, sillä vaihtoehtoja löytyy...

9

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin kiteytetty

    • Anonyymi

      Sekö on kitinää, että ymmärretään, mitä voittaminen vaatii ja tuodaan se esille. Hemmetti soikoon, emme elä missään diktatuurissa, jossa pitäisi olla vaiti järjestelmän edessä.

      • Anonyymi

        Suomi24:ssä tiedetään, mitä voittaminen vaatii. Huutonaurua...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomi24:ssä tiedetään, mitä voittaminen vaatii. Huutonaurua...

        Miksi Suomi paini rämpii,jos nykyvalmennus on sitten niin helkkarin hyvää,ettei siitä voi esittää edes minkäänlaista kritiikkiä


    • Anonyymi

      Anonyymi valittaa kun anonyymit itkee ja kitisee.
      Eikös juuri silloin voida väittää mitä vain ja kertoa "tieto ja osaamista" kun kukaan ei voi tietää kuka anonyymi henkilö on.
      Eli joku urpo, kuka ei ole ikinä tehnyt mitään tai saavuttanut mitään, voi kertoa huimia omia tuloksia ja miten pitää valmentaa koska on anonyymi.
      Uskottavuutta lisäisi jos kertoisi omalla nimellä. Tiedettäisiin onko valmennusohjeissa tietoa takana vai pelkkää paskaa.
      Monesti unohtuu että täällä voi nostaa ja voittaa vaikka ja mitä käsi sydämellä vannoen, mutta jos asiasta ei ole mitään faktaa tai edes henkilön tietoja niin ne jutut on huru-ukon kännistä örinää.

    • Anonyymi

      Eiköhän aloituksen pointti ole se, että menkää naamatusten kertomaan niitä kehitysehdotuksia ja mielipiteitänne. Osallistukaa toimintaan ja pitäkää ääntä myös virallisia kanavia pitkin. Anonyyminä huutelu ja muiden haukkuminen ei vie asioita eteen päin, vaikka kuinka pahasti koittaa asiansa ilmaista Ja toista satuttaa. Varmaan sillä voi saada toisen mielen pahoitettua, jos nyt joku sattuu noita nettiviisaiden mielipiteitä tosissaan lukemaan.
      Asiallinen keskustelu netissä toki on ihan ok ja toivottavakin asia. Se vaan ei jostain syystä näytä oikein onnistuvan.

      • Anonyymi

        Juuri näin.
        Uskottavuutta lisäisi jos aloittaja itse esiintyisi omalla nimellä.
        Huvittavaa anonyyminä vaatia muita tulemaan naamatusten kertomaan mielipiteitä.


    • Anonyymi

      haista huilu

      • Anonyymi

        Etkö uskalla...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      551
      9143
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      165
      6274
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      378
      5316
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      70
      4798
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4421
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4093
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      206
      4027
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      104
      2114
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      114
      1558
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1096
    Aihe