Anonyymi kitinä ja valitus netissä

Anonyymi

Onnittelen suomi24 -painikansaa ja taustajoukkoja (en siis kohdista tätä itse urheilijoihin). Olette lukemani perusteella Suomen eripuraisin, ”nettiviisain”, kateellisin, paskaapuhuvin, selkäänpuukottavin ja kieroselkäisin nettiurheiluporukka. Pitäkää asenne, sillä judokansa on hiipinyt jo lähelle ja vaarassa ohittaa painin nettiasiantuntijat.
”Hienoa” nähdä kuinka lajin taustalla häärivät tekevät kaikkensa, että urheilijoilta vedettäisiin mattoja jalkojen alta. Onneksi molemmissa edellä mainituissa lajeissa löytyy vielä poikkeuksia, jotka saavatkin sitten sitä kuraa niskaansa oikein kunnolla ja tietenkin anonyymisti selkään puukottaen.
Surullista nähdä kumpi edellä mainittu laji tuhoutuu ensiksi, sillä vaihtoehtoja löytyy...

9

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin kiteytetty

    • Anonyymi

      Sekö on kitinää, että ymmärretään, mitä voittaminen vaatii ja tuodaan se esille. Hemmetti soikoon, emme elä missään diktatuurissa, jossa pitäisi olla vaiti järjestelmän edessä.

      • Anonyymi

        Suomi24:ssä tiedetään, mitä voittaminen vaatii. Huutonaurua...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomi24:ssä tiedetään, mitä voittaminen vaatii. Huutonaurua...

        Miksi Suomi paini rämpii,jos nykyvalmennus on sitten niin helkkarin hyvää,ettei siitä voi esittää edes minkäänlaista kritiikkiä


    • Anonyymi

      Anonyymi valittaa kun anonyymit itkee ja kitisee.
      Eikös juuri silloin voida väittää mitä vain ja kertoa "tieto ja osaamista" kun kukaan ei voi tietää kuka anonyymi henkilö on.
      Eli joku urpo, kuka ei ole ikinä tehnyt mitään tai saavuttanut mitään, voi kertoa huimia omia tuloksia ja miten pitää valmentaa koska on anonyymi.
      Uskottavuutta lisäisi jos kertoisi omalla nimellä. Tiedettäisiin onko valmennusohjeissa tietoa takana vai pelkkää paskaa.
      Monesti unohtuu että täällä voi nostaa ja voittaa vaikka ja mitä käsi sydämellä vannoen, mutta jos asiasta ei ole mitään faktaa tai edes henkilön tietoja niin ne jutut on huru-ukon kännistä örinää.

    • Anonyymi

      Eiköhän aloituksen pointti ole se, että menkää naamatusten kertomaan niitä kehitysehdotuksia ja mielipiteitänne. Osallistukaa toimintaan ja pitäkää ääntä myös virallisia kanavia pitkin. Anonyyminä huutelu ja muiden haukkuminen ei vie asioita eteen päin, vaikka kuinka pahasti koittaa asiansa ilmaista Ja toista satuttaa. Varmaan sillä voi saada toisen mielen pahoitettua, jos nyt joku sattuu noita nettiviisaiden mielipiteitä tosissaan lukemaan.
      Asiallinen keskustelu netissä toki on ihan ok ja toivottavakin asia. Se vaan ei jostain syystä näytä oikein onnistuvan.

      • Anonyymi

        Juuri näin.
        Uskottavuutta lisäisi jos aloittaja itse esiintyisi omalla nimellä.
        Huvittavaa anonyyminä vaatia muita tulemaan naamatusten kertomaan mielipiteitä.


    • Anonyymi

      haista huilu

      • Anonyymi

        Etkö uskalla...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      67
      2694
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2298
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2148
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2025
    5. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      9
      1412
    6. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1334
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      74
      1047
    8. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      64
      976
    9. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      114
      965
    10. Mikä ihmeen

      Romahdustila sulla oikein on?
      Ikävä
      96
      953
    Aihe