Anonyymi kitinä ja valitus netissä

Anonyymi

Onnittelen suomi24 -painikansaa ja taustajoukkoja (en siis kohdista tätä itse urheilijoihin). Olette lukemani perusteella Suomen eripuraisin, ”nettiviisain”, kateellisin, paskaapuhuvin, selkäänpuukottavin ja kieroselkäisin nettiurheiluporukka. Pitäkää asenne, sillä judokansa on hiipinyt jo lähelle ja vaarassa ohittaa painin nettiasiantuntijat.
”Hienoa” nähdä kuinka lajin taustalla häärivät tekevät kaikkensa, että urheilijoilta vedettäisiin mattoja jalkojen alta. Onneksi molemmissa edellä mainituissa lajeissa löytyy vielä poikkeuksia, jotka saavatkin sitten sitä kuraa niskaansa oikein kunnolla ja tietenkin anonyymisti selkään puukottaen.
Surullista nähdä kumpi edellä mainittu laji tuhoutuu ensiksi, sillä vaihtoehtoja löytyy...

9

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin kiteytetty

    • Anonyymi

      Sekö on kitinää, että ymmärretään, mitä voittaminen vaatii ja tuodaan se esille. Hemmetti soikoon, emme elä missään diktatuurissa, jossa pitäisi olla vaiti järjestelmän edessä.

      • Anonyymi

        Suomi24:ssä tiedetään, mitä voittaminen vaatii. Huutonaurua...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomi24:ssä tiedetään, mitä voittaminen vaatii. Huutonaurua...

        Miksi Suomi paini rämpii,jos nykyvalmennus on sitten niin helkkarin hyvää,ettei siitä voi esittää edes minkäänlaista kritiikkiä


    • Anonyymi

      Anonyymi valittaa kun anonyymit itkee ja kitisee.
      Eikös juuri silloin voida väittää mitä vain ja kertoa "tieto ja osaamista" kun kukaan ei voi tietää kuka anonyymi henkilö on.
      Eli joku urpo, kuka ei ole ikinä tehnyt mitään tai saavuttanut mitään, voi kertoa huimia omia tuloksia ja miten pitää valmentaa koska on anonyymi.
      Uskottavuutta lisäisi jos kertoisi omalla nimellä. Tiedettäisiin onko valmennusohjeissa tietoa takana vai pelkkää paskaa.
      Monesti unohtuu että täällä voi nostaa ja voittaa vaikka ja mitä käsi sydämellä vannoen, mutta jos asiasta ei ole mitään faktaa tai edes henkilön tietoja niin ne jutut on huru-ukon kännistä örinää.

    • Anonyymi

      Eiköhän aloituksen pointti ole se, että menkää naamatusten kertomaan niitä kehitysehdotuksia ja mielipiteitänne. Osallistukaa toimintaan ja pitäkää ääntä myös virallisia kanavia pitkin. Anonyyminä huutelu ja muiden haukkuminen ei vie asioita eteen päin, vaikka kuinka pahasti koittaa asiansa ilmaista Ja toista satuttaa. Varmaan sillä voi saada toisen mielen pahoitettua, jos nyt joku sattuu noita nettiviisaiden mielipiteitä tosissaan lukemaan.
      Asiallinen keskustelu netissä toki on ihan ok ja toivottavakin asia. Se vaan ei jostain syystä näytä oikein onnistuvan.

      • Anonyymi

        Juuri näin.
        Uskottavuutta lisäisi jos aloittaja itse esiintyisi omalla nimellä.
        Huvittavaa anonyyminä vaatia muita tulemaan naamatusten kertomaan mielipiteitä.


    • Anonyymi

      haista huilu

      • Anonyymi

        Etkö uskalla...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      174
      6431
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1764
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1548
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1300
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      972
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      37
      928
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      887
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      839
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      233
      793
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      789
    Aihe