Auraajat missä?

Liekö lingot vielä kunnossa, kun ollu päivän jo 10 senttiä lunta eikä traktorit pyöri pihoissa.

9

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaupunki säästää ei saa lähtä auraan ku ei oo tarpeeksi satanu tai sit sanotaa et pitää oottaa ku sade loppuu sit aurata. Lähet liian aikaisin niin kaupungin suunnasta vittuilaan lähet myöhemmin niin asukkaat vittuilee.

      • No jos sitä sateen loppua ootellaan niin saahaan oottaa vielä viikko. Sitten onkin jo 30 senttiä maassa prkl.


    • Anonyymi

      Ei pyöri teillä eikä juuri pihoissakaan vaan kappas kun kaupungintalon parkkipaikka talon alapuolella on oikein kiitettävästi putsattu vaikka sitä tarvitaan vasta maanantaiaamuna. Sopii ihmetellä mistä on kyse; onko vain lähdetty työhön ja työssä ollaan vaikka se kohde tuskin on kiireellisemmästä päästä lauantaiaamuna. Vai mikä lie sen tärkeimmäksi kohteeksi luokitellut.

    • Anonyymi

      Taittaa olla niin, jotta takaoven kautta viinakaupassa hypätään konsanaan.
      ja sen takkii eivät oo ajokuntosia.

      • Anonyymi

        Tänne Kytökylään oli tullut viime yönä lunta melkoisesti ja nuorimies auratraktorilla (vai mikä se vempele on), kävi ne aamulla linkoamassa, jotta täällä kyllä hommat toimii!
        Kiitos linkomiehelle hyvästä työstä 😊!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tänne Kytökylään oli tullut viime yönä lunta melkoisesti ja nuorimies auratraktorilla (vai mikä se vempele on), kävi ne aamulla linkoamassa, jotta täällä kyllä hommat toimii!
        Kiitos linkomiehelle hyvästä työstä 😊!

        On kyllä kytökylällä ajettu, mutta ei kattavasti.


    • Anonyymi

      Ei tartte mennä takaoven kautta "myrkkyjä" hakemaan, sillä Sulkakylällä on panimo, sanan varsinaisessa merkityksessä.

      • Anonyymi

        Onko ihan sitä ihtiään elikä linnun maitoo.


      • Anonyymi

        No jo on taas aikaihmiseltä vihjailevaa panettelua.
        Osaatko edes hävetä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      4024
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      44
      2741
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      42
      2715
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2453
    5. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2445
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      314
      2263
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1979
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1643
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      48
      1642
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1497
    Aihe