Miksi pitää olla suu auki ?

Anonyymi

Niin, että blogia Youtubessa kun pitää, niin miksi välttämättä jokaisen videonsa mainoskuvassa pitää bloginpitäjän olla suu auki?

Ja miksi sen videon mainoskuvan taiton/asettelun pitää olla kuin Seiska-lehden kansi?

Eikö mitään muuta tyyliä voisi harkita? Edes joskus?

9

1368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puhetulvaa on vaikea saada aikaiseksi suu kiinni.

      • Anonyymi

        Eihän se mainoskuva mitään puhu. Itse se blogivideo voi sitten olla aiheeltaan hyvinkin mitäänsanomaton.

        Kuten esim. "SAIN TIKUN SORMEENI!!!!! OMG!!!!!". Sitten videon mainoskuvassa blondi töröttää tötterhuulisuu auki ja silmät selällään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän se mainoskuva mitään puhu. Itse se blogivideo voi sitten olla aiheeltaan hyvinkin mitäänsanomaton.

        Kuten esim. "SAIN TIKUN SORMEENI!!!!! OMG!!!!!". Sitten videon mainoskuvassa blondi töröttää tötterhuulisuu auki ja silmät selällään.

        akkamaisella draamailulla saa vissiin katsojia toisista draama-akoista.

        Minua lähinnä rasittaa nuorten naisten tekopirteä draamailu ja levoton esiintyminen.

        Katsoisin mieluummin Jussi Halla-Ahomaisia rauhallisia ja asiallisia videoita.


      • Anonyymi

        Siksi pata kitjoitaa, tänne ettei tekarit putoa.


    • Anonyymi

      Koska he ovat hölmöjä. Vain hölmöt pitää suutaan auki, vaikka ei sanokkaa mitään. Hän on kai olevinaan jotain suurempaa kun suuret kitarisat näkyy.??, En ymmärrä. mutta mitäs me hölmöjen ajatuksista tiedetään. Pidetään vain suut kiinni. Tiedättehän sen toisen hölmön merkin, se on se kun joku haukottelee toisen puhuessa, ja monttu auki aivan kuin oikeasti väsyttäisi, mutta yleensä nämä hölmöt ei osaa näytellä väsynyttä, heiltä luonnistuu vain luonne rooli hölmöläinen. niin nämä on hölmöjä. Tajusitko? Jos et niin, sinäkin olet hölmö brutukseni.

      • Anonyymi

        Joka käyttäytymisellään aiheuttaa toiselle osapuolelle ylenpalttisen vitutuksen tunteen tai syyllistyy vastaavanlaiseen tekoon, on tuomittava vittuilusta sakkoon tai vankeuteen enintään kolmeksi päiväksi.


      • Anonyymi

        Kylläpä oli tylsää juttua, - "haukotus".


    • Anonyymi

      Mahtuu kitaan kolme (kanan)-kukon- munaa kerralla vatkuun.

      T. "Like drag" 😋

    • Anonyymi

      Samasta syystä kuin pornokuvissa ja -videoilla naisen suu on aina auki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2578
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2462
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      21
      1957
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1752
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      54
      1720
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      925
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      857
    8. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      29
      818
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      807
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      36
      797
    Aihe