Mops
Haluan Desert Eagleen luvan. Saako sen näin nuorena kun oon 16v? Sit kun sitä lupaa menee hakee niin saako sinne ottaa äipän mukaan?
Desert Eagle 50 lupa
15
195
Vastaukset
- Anonyymi
Äipä tietää, kysy äipältä.
- Anonyymi
Se sano että kyllä sä ite tiedät noi jutut ja on kuvioissa mukana. Tekee vaan mieli tota deaglee kun se on niin siisti ja tehokas.
- Anonyymi
Ooksä kehitysvammanen? Sun ikäisillä pitäs kyselyikä olla jo takanapäin. Aikamiesa tekee mitä haluaa.
- Anonyymi
Sain .60kal dessuun luvat kun olin 15v antamalla äitin hetkeks poliisipäällikölle.
Äiti ja poliisipäällikkö ties mitä poika tahto, niin pystyporaus sitä mukaa.
T:nim kiitos äiti ja poliisisetä <3 - Anonyymi
Silläkin uhalla että tässä on kyseessä pelkkä trollaus:
Tässä pari pointtia mitä tulee huomioida.
Käsiaselupaan vaaditaan nykyään 20 vuoden ikä ja 2 vuotta harrastustaustaa lajista johon ase soveltuu.
Mikäli haluat oikeasti luvat kyseiseen aseeseen, suosittelen että 18v syntymäpäivälahjaksi menet siluettiradalle (jossa voit joko vuokrata tai lainata jonkun asetta) hakemaan ensimmäisen todistuksen harrastuksen aloittamisesta. Sen jälkeen käyt jotakuinkin säännöllisesti radalla sen kaksi vuotta. Jotta harrastus hyväksytään, pitää sinun käydä sen kahden vuoden aikana vähintään 10 kertaa radalla, ja välissä ei saa olla puolen vuoden taukoa missään kohdassa.
Tällä kaavalla sinulla on perusteet 20 vuotta ja paperit huolellisesti täytettyäsi hakea lupaa kyseiseen kanuunaan nykyisen lainsäädännön vallitessa, mikäli rikoshistoriassasi ei ole asiaan vaikuttavia merkintöjä.
Huomioisin kuitenkin asiaa harkitessa, että DE 50 ei ole kovin mukava ase ampua. Sen lisäksi se on kallis sekä ostaa, että ampua (Ase noin 2000€, lippaallinen patruunoita noin 15€)
Itse kävisin kokeilemassa jollain vuokraradalla kyseisen vehkeen ampumista muutaman patruuna ja miettisin sen jälkeen uudelleen, onko tällaisen monen tuhannen euron projektin aloitus tosiaan sen arvoista, että on kotona tykki jota ei juurikaan huvita edes käydä ampumassa.- Anonyymi
Ei riitä pelkkä puhdas rikosrekisteri, jos on mielenterveys ja päihdeongelmia. Ne näkyy poliisille toimitettavassa lääkärintodistuksessa ja silloin ei lupia tule.
- Anonyymi
Kannatan!
Jos oikeasti haluaa "isoa kaliiperia", niin .357 on paras vaihtoehto. Voi ampua .38 patruunoita paljon edullisemmin, ja kun haluaa hifistellä, niin magnum-paukuissa riittää sopivasti ytyä.
.44 (kään) ei ole enää mukava ampua, DE 50 puhumattakaan.
Kullinvenyttelyaseita, sanon minä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannatan!
Jos oikeasti haluaa "isoa kaliiperia", niin .357 on paras vaihtoehto. Voi ampua .38 patruunoita paljon edullisemmin, ja kun haluaa hifistellä, niin magnum-paukuissa riittää sopivasti ytyä.
.44 (kään) ei ole enää mukava ampua, DE 50 puhumattakaan.
Kullinvenyttelyaseita, sanon minä.^Perus köyhien, sekä kateellisten peräpuolenpoikien ulinaa.
Parikymppisenä tuli ostettua puolen tuuman dessu ja näin tuhansien laukausten kokemuksella tuntuu edelleen makialta pyyhkiä pöytä .357 ja .44 ampujilla, niin nopeudessa, kuin myös tarkkuudessa.
Että jatka sinä vain kammarissas penispumpulla penikses kehittelyä :D - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
^Perus köyhien, sekä kateellisten peräpuolenpoikien ulinaa.
Parikymppisenä tuli ostettua puolen tuuman dessu ja näin tuhansien laukausten kokemuksella tuntuu edelleen makialta pyyhkiä pöytä .357 ja .44 ampujilla, niin nopeudessa, kuin myös tarkkuudessa.
Että jatka sinä vain kammarissas penispumpulla penikses kehittelyä :DKuten sanottu ja edellä todistettu, kullinvenyttelypyssy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten sanottu ja edellä todistettu, kullinvenyttelypyssy.
Niin varmaan selän takana kuiskattuna, kun ei nämä kateelliset köyhät uskalla päin naamaa ilmaista mielipidettään😂😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin varmaan selän takana kuiskattuna, kun ei nämä kateelliset köyhät uskalla päin naamaa ilmaista mielipidettään😂😂
... Ja taas pikkuisen se pippeli venähti, eikö totta ???
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
... Ja taas pikkuisen se pippeli venähti, eikö totta ???
Vain kunnon Cuck ja Beta voi olla noin kiinnostunut toisten pelien venymisestä?
Mitkä vielä?
Pian varmaan kutsut työstämään muijaas, että pääset jälkiliukkaille ☺ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vain kunnon Cuck ja Beta voi olla noin kiinnostunut toisten pelien venymisestä?
Mitkä vielä?
Pian varmaan kutsut työstämään muijaas, että pääset jälkiliukkaille ☺Et tainnut sitten ymmärtää asian pointtia ????
- Anonyymi
Mulla on pääppölääkkeet ja latva-B -paperit kutsunnoist, mut DEagle paukkuu hyvin. Ei mul kyl lupii oo, pöllin sen yhelt kesämökilt.
- Anonyymi
Juupa juu. Ja panoksia toki kanssa ???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa353892Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2473429Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2503218Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2672487En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1261707Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot261659Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2461465Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm111305- 1201105
viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu191089