On tunteitasi vastaan taistelemista. Onnea.
Ehkä koko loppuelämäsi
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei ole tarkoitus ilkkua, ihmettelen vain syytä. T. Ap
Kenelle puhut? Tarkenna vähän.
No noinhan sitä voi kuvitella toisesta.
Että toinen "kieltää" tunteensa.
Itseään voi tosin huijata vain tietyn aikaa ja eräästä naisesta on todettava että kyse ei ole että juna meni jo vaan astuttiin eri juniin jotka meni vastakkaisiin suuntiin.
Mutta tietysti kun kyse on miehestä niin pitäisi vain aina muna pystyssä ja kovana puskea päälle koska nainenhan ei tule vastaan eikä ota itse yhteyttä eikä mitään muutakaan.
Koska muutenhan mies ei usko itteensä, on epävarma, pelkää pakkeja (joten on vain vammainen minimuna luuseri) tai ei vain ole riittävän kiinnostunut naisesta?
Tai sitten mies vain toteaa että jos nainen ei tule riittävästi vastaan niin naisella ei ole tunteita eikä mies jaksa fantasioissa elää.
Olen ainakin kamalan väsynyt naisiin jotka odottavat mieheltä sitä mihin eivät ole itse valmiita eivätkä katso yhtään omaa käytöstä ja tunteiden osoittamista.
Ihan tyhjän päälle pitäisi astua olemalla aktiivinen jatkuvasti.
Eiköhän se jossain vaiheesas ole todettava että sillä vastapuolella ei ole tunteita joten olkoot.
En ymmärrä naisia jotka ajattelevat että mies jaksaa jatkuvasti ottaa näpeilleen ja että se olisi uroksena joku "miehen tehtävä". Mitä se kertoo tulevasta parisuhteesta sitten? Aivan, nainen odottaa miehen palvelua ja tunteiden osoittamista mutta itse on pelkkä kylmä epävarma kala.
Enkä toisaalta ymmärrä miehiä jotka vain painavat päälle ja jaksavat roikkua näissä fantasioissa iät ajat kiusaten naiset jotka noita tunteita ja kiinnostusta selkeästi eivät osoita.
Ei aina ole kysymys tunteita vastaan taistelemisesta, jollei ala suhteeseen. Voi olla, ettei mieheen voi luottaa. Miehellä voi sen laatuisia ongelmia että varovaisuuteen on syytä. Kyllähän esimerkiksi tiedämme, että persoonallisuushäiriöiset alkavat tuosta vaan suhteeseen ja vaativat sitoutumistakin liian pian. Kannattaisi selvittää syy.
Totta kai ei ole.
Sitähän tuossa selitin. Toista ei vain kiinnosta riittävästi olipa syy mikä tahansa.
-. Kyllähän esimerkiksi tiedämme, että persoonallisuushäiriöiset alkavat tuosta vaan suhteeseen ja vaativat sitoutumistakin liian pian.-
Kyllä ja osa persoonallisuushäiriöistä ei osaa taas sitten sitoutua ja eivät osaa osoittaa tunteita tai pelkäävät kun joku osoittaa liikaa luottamusta. Esimerkiksi osa etsii mieluummin pelkkää seksiä kuin suhdetta koska heillä on pelko päästään ketään henkisesti iholle.
Kiitos! On joo siinä mielessä,että taistelen pitääkseni hyvät tunteet elossa.Onnea sulle myös!
Olet liian kaunis ja nuori minulle. Siksi tämä vetäytyminen.
Ei ole. Olet rakas mulle ja aion myös kertoa sen sulle.
naiselle..