Kirjeystävää/ystävää?

Anonyymi

35v. nainen Uudeltamaalta etsiskelee uusia tuttavuuksia..hakusessa olisi NAISpuolisia ystäviä. Kirjottelukaveri voi olla kauempaakin, ei väliä. Hakusessa myös live-kaverit..niitä kun tuntuu hankalalta löytää näin aikuisiällä.
Itse oon siis lapseton, eläimiä löytyy. Harrastuksina/kiinnostuksen kohteina musiikki, ne eläimet, leffat/sarjat, ulkoilu, valokuvaus satunnaisesti..myös kauneusjutut/ihonhoito kiinnostaa ja hyvä ruoka. :)
Pistä viestiä jos kiinnostaa..niin ja vielä mainitsen että EN etsi treffiseuraa miehistä tätä kautta. Osoite: [email protected].

3

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      näin meitä miehiä sorretaan...)-:

    • Anonyymi

      Aina joku mies vinkumassa. Senkus menet ja etsit kirjekaverin, joka on hakemassa miehistäkin seuraa. Niitäkin on netti täynnä.

    • Anonyymi

      Itse olen mies. Ketjun alkaaja 15v vanhempi. Omia kommenttea yleisesti tuossa ketjussa tuosta kuinka ihmiset peeloaa. Sama ncki voi olla mitä vaan monessa paikassa ja yleiseti se, että etsitään mutta ei kirjoiteta.

      Mutta itse olen elänyt nuoren aikuisen elämää aikana jolloin kaverit ja mahdolliset ystävät kohdattiin ekasta kerrasta saakka livessä. En usko että kirjekavereista voi saada mitään kunnollista. Tiedän jopa sellaisia lapsuudesta saakka kavereina olleita, joilla on paljon yhteistä. Aikuisena se kaveruus on aika eri asia. Tai sitten toisessa on jotain hämärää!

      Eli en kyllä alkais noin vahvalla aloituksella, että kaveriksi. Mielummin vain ajatusten vaihtoon ja ne oikeat jutut sitten livessä! Kaupan kassa joka on about saman ikäinen voi olla ajatusten vaihtoon sopiva ja mahdollisen kaveri. Minullakin miehenä in marketin kassa joka itse oli laittanut jopa FB pyynnön. Toinen kassa toisessa marketissa taas jutteli muuta, mutta katosi kassakuittien sekaan.

      En tiedä miksi kommentoin tai miksi tulin taas tänne. Kait noiden omien aloitusten mielenkiinto kiinnostaa tietynaikaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      266
      17502
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      185
      12439
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      71
      6191
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      27
      5058
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      73
      5011
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      53
      4148
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      50
      3742
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3692
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      61
      3256
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3149
    Aihe