Puutunut varvas, apua?!

Anonyymi

Aloitin taannoin uudessa työpaikassa, jossa vaaditaan turvakengät. Työni on fyysistä, ja olen liikkeessä koko päivän. Päivän jälkeen jalkoja särkee, ja olen huomannut viimeisen kuukauden aikana, kuinka toisesta isovarpaasta on puutunut ulkosivu. Turvakengät eivät suoranaisesti purista, mutta hyvin epämukavat ne ovat pidemmän päälle, eikä tuntien kävely päivittäin ainakaan vaivaa helpota.
Varpaan ulkosivusta meni tunto pian työn aloituksen jälkeen, eikä tilanne ole mennyt juuri mihinkään suuntaan. Varvas ei ole kipeä, ja se toimii muuten normaalisti.
Ostin kenkiin geelipohjalliset, mikä hillitsee jalkojen särkyä, muttei ole puutumista poistanut. Onko vaiva siis todennäköisimmin peräisin juurikin näistä turvakengistä? Onko kellään ollut samanlaista vaivaa, ja olisiko syytä käydä lääkärissä?

0

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Poliisi yritti murhata mopopojan

        Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
        Maailman menoa
        705
        2800
      2. Mopomiitti!

        Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
        Tuusula
        516
        1715
      3. Poliisi kiilasi mopoilijan

        Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
        Kiuruvesi
        311
        1383
      4. Ei se nainen edes oo

        mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
        Ikävä
        83
        1364
      5. Aina vaan mietin sua

        Miksen saa sinua mielestäni pois
        Ikävä
        58
        923
      6. Käviskö tällainen suhde

        Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
        Ikävä
        66
        802
      7. Vetovoima

        Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
        Ikävä
        35
        715
      8. Raiskausyritys

        Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
        Kajaani
        37
        715
      9. Nainen. Onko meissä

        Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
        Ikävä
        48
        704
      10. Onko täällä ketään

        Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
        Ikävä
        46
        694
      Aihe