Earlybird kokemuksia

Anonyymi

Onko kellään kokemuksia jakelua harrastavasta Earlybird yhtiöstä?

9

5925

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moi. En suosittele kenellekkään. Toimitaan olevinaan yrittäjänä tai freelancerina,mutta sanoma media/early bird ovat ahneita ja ottavat älyttömän määrän osoitteellisia jaettavaksi sanomalehtien kanssa,niin että välttämättä yöaika ei edes riitä työn tekoon,vaan jakajien on jaettava myöskin päivällä. Kpl korvaus osoitteellisista on naurettava 10 senttiä kpl. Eli jos saat vaikkapa jakelupiireistä yhteensä 90€ ja autolla kilometrejä tulee vaikkapa 45 km ja jos joutuu lähtee heittää sanomalehtien jälkeen vielä uuden kierroksen osoitteellisten kanssa,niin siitä saa vain 0,1€ per tuote.. Eli jos haluaa oikeasti tienata tuossa työssä,niin se on helvetin raskasta ja sitä joutuu tekee vielä päivälläkin,jos yöllä ei ehdi jakaa kaikkia..

      • Anonyymi

        Joo en voi suositella täältäkään.
        Jos ei vakipiirejä niin oot pohjasakkaa, vuorot odottaa hyväksyntää viime tippaan ja jo hyväksyttyjä vuoroja otetaan pois sanomatta mitään perusteluja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo en voi suositella täältäkään.
        Jos ei vakipiirejä niin oot pohjasakkaa, vuorot odottaa hyväksyntää viime tippaan ja jo hyväksyttyjä vuoroja otetaan pois sanomatta mitään perusteluja.

        Jep ja palkanmaksu tökkii jumalattomasti


      • Anonyymi

        Palkanmaksuissa todella paljon ongelmia!!!!


    • Anonyymi

      Hyvä tietää, taidan unohtaa koko homman.

    • Anonyymi

      Kyllä on. Yleinen käytäntö niillä on että alkuperäiset laskut ei tule perille, mihin lie jäävät matkan varrelle, vasta ensimmäinen , ja välillä vasta toinen , karhulasku löytää perille. Tämä on meille asiakkaille ongelmallista koska periaate on että laskut maksetaan ajallaan, mutta nyt tämä jakeluyritys leimaa meidät huolimattomiksi ja vastuuttomiksi. Ongelma ei ole vain minun perheessäni vaan useammassa kohteessa naapurustossa / kylällä tapahtuu tätä ihan samaa. Herää kysymys: MIHIN NE ALKUPERÄISET LASKUT JOUTUVAT ?

    • Anonyymi

      Mites tän yhtiön kanssa menee esim.kilometrikorvaukset?

    • Anonyymi

      Eivät ainakaan ohjeista porukkaa! Tänäänkin 17.8. To Nur kirkonkylällä jäbä ajoi täysillä valoilla ikkunoitamme kohti eli heräsin tietty siihen! Vierasmaalainen rekkari ,ohjaus oikealla,pikku Mersu ja etu lasissa oli joku valohässäkkä. Repikää siitä mielipidettä työpaikasta!!

      • Anonyymi

        La 0230 Nurmijärvi kk, täydet valot, musiikki, pun Yaris ulkomaalaistaustainen jäbä Kiire kun viikonloppu, ehti silti siirtää kottosensa A talon edestä B:n eteen. Mihin kiire??!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe