No johan nyt!!

Anonyymi

"Voimme ottaa mallia ja lähteä kehittämään yhteistä unelmaa saada omille paikka kunnilla olevat tuttava kauppiaat mukaan ja siten saamme käytettävyyttä ja ONE arvon nousua mitä enemmän meillä on kauppiaita mukana. Voimme näin pian ostaa suomestakin mitä vaan."

TÄH!

Siis joku kirjoittaa tällaista marraskuussa 2019? Onko suomalaisilla kenties jäänyt huomaamatta joitain asiaan liittyviä pikkuseikkoja?

Vai vedetäänkö rooli irvistäen hymyillen väkisin loppuun asti? Miksi? Onko tuomioiden pelko jo niin kova että tämä koetaan ainoaksi keinoksi. Voi sitten oikeuden tuomarille selostaa että "ku emmä tienny että onkin huijausta"

Me vaan ihan vilpittömin mielin rakennettiin maailman hienointa kauppapaikkaa, ei me tiedetty!

Taitaa CoiNistin puntti tutista ihan toden teolla! Lienee mahdollista että osa suomalaisista jäsenistä todella lähtee istumaan kakkua. Voi harmi sentään!

Muahahaa!
Buahaaa!
EI käy sääliksi.

5

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän kyse ole siitä että vedetään rooli katkeraan loppuun asti.

    • Anonyymi

      Ihmisten tyhmyys jaksaa aina vain yllättää.

    • Anonyymi

      ""Voimme ottaa mallia ja lähteä kehittämään yhteistä unelmaa saada omille paikka kunnilla olevat tuttava kauppiaat.."
      Voihan kaikkien pölvästien äiti!!
      Yhteinen unelma Onemaailmassa reaalisoituu KAIKEN menetyksenä:
      -perhe, ystävät, tuttavat ennenkaikkea EUROT joita tarvitaan päivittäin.
      Oneunelmasta nauttii vain pyramidin ylätason " taakseen vilkuillen"

    • No minähän jatkuvasti mietin ovatko nämä yhtä hulluja kuin minä vaiko pelleilevät, siis vetävät kaksoisroolia.

      Kaksoisroolilla tarkoitan että kyllähän nämä tajuavat missä ovat mukana, mutta kulissin ylläpitäminen tuo heille mahdollisesti etua kun saavat pyramidissa kusetettua muita mukaan.

      Taikka sitten se toinen, varsin lohduton päätelmä: nämä ihmisparat oikeasti uskovat siihen. Eli siis se USKONLAHKO

      Mutta mene ja tiedä ...


      MUAHAHAMUAHAHAMAUAHAHAHAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

      • Anonyymi

        "Taikka sitten se toinen, varsin lohduton päätelmä: nämä ihmisparat oikeasti uskovat siihen. Eli siis se USKONLAHKO"

        On upea taito tuo, kun osaa sivaltaa pelkistetysti ja samalla viiltävästi, suoraan asian murheelliseen ytimeen:
        IHMISPARAT

        Muahahaaa!
        Bruaahahaa!

        Kuin porsaat läävässään alkutalven ensimmäisten viimaisten tuulten puhaltaessa, painautuvat toisiaan vastaan ja hakevat lämpöä. Jossain alitajunnassa, kenties perimän mukana tulleen "viisauden" myötä ymmärtävät, että mitä Joulu tuokaan tullessaan?

        Ei tuo saapuva Joulu iloa eikä sydämeen tulevaisuuden toivoa. Vain menettämisen pelkoa, vimmaisten unelmien ja väkisin kokon kyhättyjen korttitalojen sortumista. Sitä on CoiNistin Joulu armon vuonna 2019.

        Elämän laki on armoton. Kun pöly laskeutuu ja porsas huomaa jäävänsä yksin, kuuluu isännän päättäväiset askeleet ja porstuan ovi kolahtaa: Nyt se tulee, lopullinen päätös seikkailulle jonka avulla maailman piti muuttua paremmaksi. Ei muuttunut. Valheiden kudelma on mennyt lopullisesti rikki ja eikä särkyneitä unelmia enää voi korjata.

        Miten nyt maksetaan syntyneet velat? Aivan, ihan oikealla työnteolla eikä muita kusettamalla.

        Näin se on hyvät ihmiset. Ottakaa vihdoin opiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1404
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      53
      1334
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      105
      1095
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      120
      1046
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      65
      687
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      671
    7. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      562
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      538
    9. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      505
    10. Valehtelu

      Oletko valehdellut kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      493
    Aihe