nolo kaaso häissä

morsian2006

onko teille tullut ongelmia kaasosta, esim. tuottanut pettymyksen hääpäivänä tai aiheuttanut noloja tilanteita tms. kaaosta? esim. lähes pilannut häät tekemällä jotain tms? onko tullut siis jotain ikäviä yllätyksiä.....

5

5150

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pienisuuri

      Oma kaasoni on luvannut, että hääpäivänä hän vetää vuosisadan kännit. Tosin vasta sitten illalla, kun muukin juhlakansa alkaa ryypiskellä. Itse olen siinä vaiheessa onneksi jo poissa maisemista, kultsin kanssa piilossa... :)

      • ei hyvä

        Häät ovat sen tyyppinen tilaisuus, että siellä on kaikilla kynnelle kykenevillä kamera/videokamera mukana. Jos erehtyy häissä ottamaan liikaa, niin siitä saa takuulla kuulla pitkään ja todistusaineiston kera.


    • Hoh hoijaa

      Joo, ystävälläni kävi niin että oli kaksi kaveria joista molemmat olisivat halunneet kaasoksi. Ystäväni päätti kuitenki ottaa vain yhden, sen läheisemmän, kaason, joten tämä toinen "ystävä" sitten vihkitilaisuudessa ihan pokkana kuorsasi kirkonpenkissä edellisen illan krapulaa pois.

      Toinen kauhukaasotarina: hääpäivänä kaason pitäisi olla morsiamen tuki ja turva, mutta tällä kaasolla oli vain omat senssit tärkeämmät. Kaaso ei pystynyt huolehtimaan morsiamesta ettei vastalaitetut kynnet menisi piloille ja vaikka kirkossa hoitikin hommat ihan asiallisesti, niin heti kun päästiin juhlapaikalle tilasi kaasao ison siiderin ja alkoi puuhata pikaista kyytiä kaupunkiin baariin. Kaaso olikin ensimmäinen joka lähti juhlapaikalta pois, vaikka juhlat olivat todella hauskat, musiikki soi ja porukka juhli oikein olan takaa hääpaikalla. Että näin..

      Jotenkin tulee mieleen että kaason valinnassa kannattaa olla todella tarkka. Ei ole pakko valita naimatonta nuoruusajan ystävätärtä, vaan läheisyys ja tuttuus on kaikkein suotavinta ja ehdottomasti luotettavuus.

    • Ri!Na

      mulla meni häät tosi reippaasti.ottakaa kantaa tähän viestiin ja vastatkaa.ja nytte ku häämatkaa ei vielä oo vietetty niin minne menemme ja mitä teemme! minun puoliso AlEx on siinä ajattelussa että romanttista huippuutta.ja minäkin sitä olen miettinyt aika laillakkin. ja ?mitä Teen?

    • ---

      Tuolla joku kommentoi että ei kannata ehkä ottaa sitä nuoruuden parasta ystävää joka edelleen on sinkku...HÄH!
      Itse olen se nuoruusajan paras kaveri, edelleen sinkku ja kaasona. Olisin ollut todella järkyttynyt jos kaasoksi olisi valittu joku joka on naimisissa ja kuullut että syy on se että kun sinä olet sinkku ja saatat juoda itsesi känniin ja isket kaikkia miehiä.
      Joo, olen koka juomaan mutta aion olla häät selvinpäin.
      Mielestäni jos pitää miettiä tuollaisia asiota että pilaako kaaso häät niin sitten ei ole oikeata kaasoa tullut valittua. Kaasollekin voi sanoa että katsotko sitten että et sammu sinne rappusille tms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      89
      5095
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      51
      4012
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      23
      2073
    4. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1775
    5. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1717
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1414
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      26
      1185
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1006
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      971
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      960
    Aihe