Koiralla on anturoiden välissä karvoissa sellaista mustaa töhnää, se ei lähde pois pesemällä vaan karvat joutuu leikkaamaan ja lisäksi vielä nyppimään pois niin paljon kuin mahdollista.
Onko kellään keinoa estää sitä ?
Johtuu tähän vuodenaikaan varmaan märistä ja rapasista keleistä, auttaisko pestä joka ulkoilun jälkeen esim.mäntysuopaliuoksella ?
Entä joku rasva?
Kun sitä kertyy tarpeeksi haittaa koiran kävelyä ja niihin tarttuu roskat yms...
Koiran anturat mustaa töhnää
Anonyymi
1
508
Vastaukset 1
- Anonyymi
Vie eläinlääkärille, jotta selvittävät kokein, mikä sitä töhnää aiheuttaa. Jos koiralla on esim. hiiva- tai bakteeritulehdus varvasväleissään, niin kotona mäntysuovalla häslääminen saattaa vain pahentaa tilannetta huomattavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371433Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71962
- 97868
- 48865
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686