Kirjasto-auditorio

Valtuusto päätti pari vuotta sitten, että kirjasto rakennetaan parin vuoden sisällä. Eipä ole ollut mahollisuutta käyttää tätä tiedonahjoa ja virkistyspaikkaa sen jälkeen, kun veivät teollisuusalueelle.

Kirjasto ja auditorion rakentaminen tullee tehä ennen muuta, jos jostain valitaan.
Lisäpytinkejä sen jäläkeen, jos Luoja suo ja herrat sallii!!
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Korkeintaan kaksi vuotta, politikot kertoivat kirjaston olevan teollisuusalueella. Uudesta ei ole vielä tietoakaan ja aikaa on kulunut.
Heti kirjasto keskelle kylää ja auditorio samaan rakenukseen.
Älkää sotkeko urheilutaloa tähän pytinkiin.
Teollisuusalueella on melkein tyhjä ammattikoulu. Sinne sopii urheilijat ja nuoret autolla liikkuvat. Veitte vanhuksilta kirjaston ulottumattomiin.
Hävettääkö ?

Äänestä
  • Lisäksi Kirjastossa tarvitaan Lätti, missä Karju palvelee näitä "vanhuksia".

    Äänestä

Ja kaikki seurausta kouluverkko huijauksesta

Äänestä
  • Lapsilta vietii kylä koulut ja vanhuksilta kirjasto.

    Äänestä

Ilmaislehdet voi lukea net´stä,mummoilla ja papoilla on tietokoneet. 👵👴

Äänestä

Ilmaislehdet tulee postilaatikkoon myös mummoille ja papoille, jos antavat tulla. Kirjasto kuuluu jokaiseen sivistyneeseen kaupunkiin , paikalle ,mistä sen löytää oudompikin ihminen.
Kirjasto luvattiin Pyhäjärvelle viimeistään kahden vuoden kuuttua, kirjaston piilottamisesta ammattikoululle.
Mitä on tehty sen eteen muuta ,kun ylisuuria suunnitelmia. MONITOIMITALOSTA, johon ympätään urheilutilat ja kaikki. Pyhäjärven väki sopii jumppaamaan koulujen saleissa niinkuin tähänkin asti. Lisäksi tyhjänä on nyt Emolahden- Rannan- ja Ruotasen koulu. Ammattikoulusta löytyy tilaa myös !!!
Kirjasto tarvitaan ja juhlatila erilaisille tapahtumille.
Nyt järki päähän.
Jos tarvitaan urheilutiloja lisää , urheiluseura rakentakoon tilansa itse, ei kaupungin varoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Valtuusto päätti pari vuotta sitten, että kirjasto rakennetaan parin vuoden sisällä. Eipä ole ollut mahollisuutta käyttää tätä tiedonahjoa ja virkistyspaikkaa sen jälkeen, kun veivät teollisuusalueelle.

Kirjasto ja auditorion rakentaminen tullee tehä ennen muuta, jos jostain valitaan.
Lisäpytinkejä sen jäläkeen, jos Luoja suo ja herrat sallii!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu