Mistä se johtuu. Kun Hilkka Ikonen oli kj ja Lappalainen kunnansihteeri ja sote kunnan omana palveluna, aina oli tilinpäätös plussalla. Nyt johtajat vaihtuneet ja tuli sinun sote, niin aina alijäämää ja kertyneet varastot pian syöty.
Kunnan talous
Anonyymi
1
160
Vastaukset
- Anonyymi
johtuu siitä kun iloisessa mantsissa on liian vähä liikenneylpyröitä. jos olisi liikenneylpyröitä tarpeeksi niin voisi niissä rinnakkain ajella ja ohitella nissanilla. ja sumutusvaloloita poltella. hyvä on nissanilla ylpyrässä ohitella kun on vakonopeuskiristin päällä. mutta kakkia ei pidä ylpyrään. menee nissanin pyörät kakkaan kun rinnakkain ajelee ja ohittelee ylpyrässä. ei iloset mantsilaiset näistä suur kaupunkin onkelmista tiijä. moponetista saapi nissaniin hyviä sumutusvaloloita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902997Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1451216- 2101191
- 841183
- 881154
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2051060- 65872
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?25775- 71757
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?59637