Pyramidi hu

Muistaako kuka,kun täälläkin oli jotain kokouksia,johon puoli pakolla touhittiin asiakkaita .vähähän salaista,siitä on aikaa yli kymmenen vuotta, Piti sijoittaa aluksi rahaa jonkun veŕran ja lappuja täyttää,että lupautuu touhuaan useita lisä maksajia,näin kertys suuri rahasumma,mitäkähän heille kuuluu nyt,itse en ruennut,mutta muistan henkilöitä jotka oli kovasti touhussa,mutta nyt mykkiä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pyramiidijutut on kuin rahapelejä, jossa harvat ovat voittopuolella ja muut maksupuolella sillä erotuksella että pyramiudessä tiedetään ketkä voittaa. Ei voi suosittaa kumpaskaan osallistumaan.

Äänestä
  • Lottoa tehny sillon tällön ja vähä voittanutki,miinuksella varmaan.pyramideja en oo matkalla nähny

    Äänestä

Muistan, ystävääni koitettiin vängällä saaha mukaan ja oli salaista... Muuta sitten en oikeen muistakkaan mutta kyllä sitä oli. Ihime hommaa ja kusisesti siinä lie käyny lopen.

Äänestä
  • toivottavasti! oikeen kotia soitettiin ja melekeen määrättii lapsetki maksamaan.vieläki ihimettelee, että miten seki puolituntematon kehtas mestaroija sivullisten elämää.eipä onnistunu, huijari.

    Äänestä

Teollisuustuulimylly-bisnes on pyramidihuijaus! Onko Haapavedellä lähdetty tähän?

Äänestä

https://m.youtube.com/watch?v=9gxHSJerZfU
Tuulivoimapalo!

Miten Haapavedellä onnistuu sammutus satojen metrien korkeuteen?
Mylly on kuin valtava roihuava tulitikku keskellä kuivaa metsää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Muistaako kuka,kun täälläkin oli jotain kokouksia,johon puoli pakolla touhittiin asiakkaita .vähähän salaista,siitä on aikaa yli kymmenen vuotta, Piti sijoittaa aluksi rahaa jonkun veŕran ja lappuja täyttää,että lupautuu touhuaan useita lisä maksajia,näin kertys suuri rahasumma,mitäkähän heille kuuluu nyt,itse en ruennut,mutta muistan henkilöitä jotka oli kovasti touhussa,mutta nyt mykkiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu