Mikähän laji lienee kyseessä?
https://aijaa.com/LthOMz
Outo nelijalkainen hiirenloukussa. Häntä on melko lyhyt.
6
64
Vastaukset
- Anonyymi
Jatkoa, eläimen pituus kuononpäästä hännänpäähän on 16 cm.
- Anonyymi
Jatkoa, eläimen pituus on 16 cm kuonon päästä hännän päähän. Häntä on kokonaan ruskea eikä siinä ole mustaa päätä, kuten kärpällä.
- Anonyymi
Otin hännästä vielä lähikuvan, jos se auttaa tunnistusta.
https://aijaa.com/lPwKqS Näyttäisi olevan lumikko (kesäpuvussa).
Voi parkaa, olisi ollut hyödyllinen pihapiirissä.- Anonyymi
Kiitos tunnistusavusta. Samaan olin kallistumassa itsekin. Harmillista sikäli, että se olisi ollut luonnollinen hiirien ja myyrien kurissapitäjänä. Se tuli siis hiirenloukkuun ulkorakennuksen sisätiloista, josta edellinen pyydys hävisi tyystin.
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos tunnistusavusta. Samaan olin kallistumassa itsekin. Harmillista sikäli, että se olisi ollut luonnollinen hiirien ja myyrien kurissapitäjänä. Se tuli siis hiirenloukkuun ulkorakennuksen sisätiloista, josta edellinen pyydys hävisi tyystin.
Harmihan se on, mutta ikäviä asioita vaan joskus sattuu. Minulla oli vuosia kirjahyllylläni koristeena talvipukuinen täytetty lumikko, joka maalla onnettomuudekseen oli kokenut saman kohtalon.
Nyt tässä kaupunkipihapiirissä on muutaman vuoden asustellut ainakin yksi lumikko, joten eipä olla sitten hiiren-/rotanloukkuja viritelty. Suloinen naapuri, kun sitä sattuu joskus vilaukselta näkemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1222120
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h282016- 1572004
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue151291- 511007
- 85956
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114864
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell51827Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon33809