Siellä ei ole yhtään mitään. Ei opiskelumahdollisuuksia eikä työpaikkoja. Ihmiset sisäänpäinlämpiäviä, epäluuloisia, ja kateellisia. Kyräillään muita ja puhutaan paskaa.
Ilmakos sieltä muuttaakin jatkuvasti väkeä pois.
Onko kivaa asua Keuruulla?
12
135
Vastaukset
- Anonyymi
Mikäli toimeentulo on turvattu, niin asuminen on ihan kelvollista. Asuntoja on myytävänä valinnaksi asti eivätkä ole edes hinnan kiroissa kuten jossain Salpausselän eteläpuolella. Jos ei ole töitä tai muuta tulonlähdettä, niin silloin ankeaa on olo. Tietenkin se on sama tilanne paikkakunnasta riippumatta joskin suuremmissa kunnissa on yleensä suuremmat menot. Opiskelumahdollisuus on kuten lähes tulkoon jokaisella paikkakunnalla sellainen, että muualle on mentävä, joten ei mitenkään ihmeellistä. Säälin saa pyytämättä mutta kateus pitää ansaita.
Muutoin aloittaja on oikeilla jäljillä sillä asukasluku laskee ja verotulot vähenevät mutta menot ja velat sentään lisääntyvät, joten ei tällä kaikki asiat ole menossa alamäkeen. - Anonyymi
Aloittaja on lapsellinen trolli. Teiniangsti päässyt kaamoksessa valloilleen.
- Anonyymi
Taisi juntilla mennä tunteisiin :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taisi juntilla mennä tunteisiin :)
Kuin myös teinillä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuin myös teinillä!
Keuruu on ihana paikka asua, varsinkin sen jälkeen kun matut tulivat.
- Anonyymi
Matut on ihania!😍
- Anonyymi
Hieno juttu👍
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keuruu on ihana paikka asua, varsinkin sen jälkeen kun matut tulivat.
tulivat ja menivät
- Anonyymi
No juurihan itse vastasit kysymyksiisi. On totta, että keuruulaisia vituttaa niin, ettei veri kierrä ja joka paikassa ollaan aukomassa päätä. Harrastusmahdollisuuksia on, mutta nämä päänaukojat tulevat tännekin pätemään sääntöjensä kanssa. Yhtä surkeampaa paikkaa ei Suomessa ole, vaikkakin luonto on kaunista.
- Anonyymi
Keuruu on onneton tuppukylä!
ei ole normaalin ihmisen asuinpaikka. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keuruu on onneton tuppukylä!
ei ole normaalin ihmisen asuinpaikka.Onhan Keuruulta kuitenkin toimivat liikenneyhteydet Rieväkylään ja sieltä edelleen sivistyneisiin suurkaupunkeihin, Helsinkiin ja Turkuun. Keuruuta huomattavasti pahempia tuppukyliä löytyy esim. Kainuusta ja väliltä Äänekoski - Kokkola.
- Anonyymi
Keuruu on Suomen Monaco.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917395- 373927
- 453490
- 2332703
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402632- 402423
- 1292359
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292249Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202158- 451942